Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Rybí roste víceúčelové minihřiště

Rybí – Již tři týdny, na pozemku, sousedícím s fotbalovým hřištěm v Rybí, probíhají stavební práce, které všechny zvědavé kolemjdoucí nenechávají na pochybách, že se v obci něco děje.

12.5.2010
SDÍLEJ:

Nové hřiště v Rybí bude mít široké možnosti využití.Foto: Deník/Jana Hromočuková

Výsledkem prací bude nové víceúčelové minihřiště, které nejen smysluplně využije obecní pozemek, určený pro sport a rekreaci, ale zajistí i využití volného času všech věkových skupin obyvatel. Neopomenutelným je také fakt, že bude sloužit pro sportovní aktivity dětí místní základní a mateřské školy v době školního vyučování.

„Vzhledem k tomu, že jsme z regionálního operačního fondu Moravskoslezsko dostali další finance, rozhodli jsme se pro stavbu takzvaného víceúčelového minihřiště,“ informovala o dění v obci Marie Janečková, starostka obce Rybí. Podle ní není myšlenka postavit v Rybí nějaký podobný prostor, vyhrazený více sportovním aktivitám, novinkou. „Již dříve jsme plánovali, že nějaké takové hřiště v naší obci postavíme, ale vše bylo závislé na tom, zda se nám podaří získat onu dotaci,“ potvrdila Janečková a pokračovala: „A protože to se nakonec podařilo, mohli jsme začít.“

Stavební práce na pozemku, nacházejícím se kousek od fotbalového hřiště, již začaly. „Stavbu minihřiště jsme zahájili v měsíci dubnu, někdy v jeho druhé polovině,“ uvedla starostka a dodala: „I když stavíme teprve nějaké tři týdny, sportovní plocha roste velmi rychle.“ Na víceúčelovém sportovišti, které přesto, že nebude moc velké, bude zabírat plochu o výměře 14 x 34 metrů, najdou vyžití sportovci všech možných zaměření. Minihřiště totiž nabídne zázemí nejen pro kopanou, házenou, tenis nebo streetball, ale vzhledem k tomu, že bude mít asfaltový povrch, také pro hokej. „Navíc, tento prostor bude ohraničený dřevěným mantinelem se sítí a na jeho severní straně bude umístěna střídačka s tribunkou,“ doplnila Janečková. Sporty, ke kterým by malé hřiště mělo být vhodné, si vybrali sami místní sportovci, společně s ostatními obyvateli.

Prostor, vhodný pro provozování sportovních aktivit, a vlastně i nějaké větší hřiště, jako takové, v obci Rybí už nějakou dobu chybělo. „Tak například vyžití na fotbal sice máme, ale na ty ostatní věci vhodné hřiště nebylo,“ nastínila situaci v obci starostka a pokračovala: „Ani zde nemáme žádné jiné sportoviště, protože to, které se nachází u sokolovny, je v podivném stavu. Vzhledem k tomu, že obec navíc není jeho vlastníkem, nemůžeme do něj investovat.“ Vhodnou plochu pro trávení hodin tělesné výchovy venku nemají ani místní škola a školka. To by se však s plánovanou výstavbou mělo změnit. „Počítáme s tím, že po dokončení prací se víceúčelové minihřiště stane v obci Rybí dalším prvkem, přispívajícím k uspokojení potřeb obyvatel, a tím i ke zlepšení kvality jejich života,“ uvedla Janečková a na závěr dodala: „Svůj záměr jsme zveřejnili i na stránkách naší obce, takže každý, koho tento projekt zajímá, se může podívat, jak hřiště bude asi vypadat a k čemu všemu by mělo v budoucnu sloužit.“

Autor: Jana Hromočuková

12.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
FOTBALISTÉ VLČOVIC se mohli poprvé v sezoně radovat z vítězství, když doma zdolali celek z popředí tabulky ze Spálova.

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Prvňáčci z 1.B třídy Základní školy Komenského 68, Nový Jičín.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a lídr hnutí ANO 2011 za Moravskoslezský kraj jako host on-line rozhovoru Deníku odpovídal na dotazy čtenářů.

Nový Jičín se konečně dočká nových bytů

Útlum nabídky nových bytů končí. Zkušený developer nabízí bydlení v zahradě se vzrostlými stromy.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Kdo se mu prozatím postavil do cesty, toho nemilosrdně smetl z cesty. Studénecký vagón nadále kráčí novou sezonou krajské ligy bez jediného zaváhání, když naposledy uspěl v derby v Novém Jičíně, kde tamní B tým porazil 7:1.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení