Slavnostní ceremoniál odstartoval v pátek 8. dubna krátce po osmnácté hodině nadšeným přivítáním vzácných hostů před místním kulturním centrem Sněženka. „Děkuji vám za nádherné přivítání,“ neskrývala nadšení královna Sněženkového království Valérie Zawadská, kterou doprovázela například Rozita Erbanová, Tereza Chudobová, Jiří Zbořil či Jiří Práger. Poté se všichni odebrali do sálu kde si vzal slovo starosta obce František Jordánek. Připomněl, že prvotní impuls k Cenám Miroslava Moravce vznikl krátce po smrti vynikajícího herce a dabéra v roce 2009. „Na té myšlence jsme pracovali dlouho a výsledkem byl první ročník Cen Miroslava Moravce. Přišli jsme na to, že nejsou princezny a princové českého dabingu a já jsem strašně rád, že se nám to podařilo. Loňský ročník byl velice vydařený,“ řekl starosta hostům i nvštěvníkům.
Toho zároveň potěšilo, že si na cestu do Sedlnic našlo opět čas mnoho populárních tváří z minulého ročníku, a to i přes to, že letos vše probíhalo v komornější atmosféře. „Před rokem jsme se domluvili, že ten obrovský ceremoniál s korunovací bude jednou za dva roky,“ vysvětlil František Jordánek. Jedno překvapení měla připravené také Valérie Zawadská. Do obce přivezla zpěvačku Marcela Březinové, která po vystoupení se svým hitem Snad za to může láska sklidila velký aplaus.

Ve Sněžence se v pátek podvečer také přestřihávala slavnostně páska. Královna českého dabingu otevřela Síň slávy Ceny Miroslava Moravce. Jsou v ní umístěné fotografie z minulých setkání, či kresby školáků na téma dabingu. Večer dále pokračoval soutěží O nejlahodnější mok Sněženkového království a ukončilo ho posezení královny s dvořany a poddanými. V sobotu se místní mohli setkat s herci a podebatovat na téma Jak se dělá dabing.

Tato akce má základní kámen v dubnu 2008, kdy byli v Sedlnicích korunováni na krále a královnu českého dabingu Miroslav Moravec a Valérie Zawadská.