Již v noci museli někteří občané obce zavírat okna svých domů, neboť zápach který se šířil ze Sedlčanky, místního potoka, nebyl zrovna příjemný. To, že se do vody dostala močůvka, zjistili až ráno. Krátce po půl osmé ráno dostali hlášení o kontaminaci hasiči z Nového Jičína, kteří na místo vyslali dva vozy.

„Zastavili jsme únik pomocí norné stěny, přijela také inspekce životního prostředí, která vyšetřovala příčinu úniku a byl přítomný také zástupce rybářského svazu,“ uvedl Petr Faset, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK). Také dodal, že u zásahu asistovali dobrovolní hasiči z obce. Sedlčanka byla znečištěna v úseku pěti kilometrů, až poté se voda naředila natolik, že nedocházelo dál k úhynu ryb.

Ihned po zjištění, že se do potoka dostala tato nepříliš voňavá tekutina, se začalo pátrat po epicentru úniku a viníkovi. „ S největší pravděpodobností podle šetření Odboru životního prostředí z Nového Jičína došlo k úniku ze skládky hnoje, který se nachází v areálu firmy AGPK Sedlnice,“ objasnil situaci František Jordánek, starosta Sedlnic. Areál firmy se nachází na začátku obce ze směru od Nového Jičína, a tak se znečištěný úsek „prohnal“ celou vesnicí a svým zápachem dal o sobě znát. V obci doufají, že se tato ekologická havárie v obci již nestane, firma bude muset investovat do zabezpečení. „Odbor životního prostředí navrhl kombinátu jisté okamžité řešení, s tím, že bude nutné provést i další opatření, aby se to nemohlo vícekrát opakovat,“ uzavřel starosta Jordánek.