Jeden z organizátorů akce Josef Odstrčil pro deník uvedl, že nejprve prohlubovali tůňky podél cesty k dubu básníka Josefa Eichendorffa. „U jedné z tůněk jsme vytvořili posezení, kde se dá rozjímat případně tam někdo může zahrát na kytaru. Do té tůňky jsme udělali i takové stupně z kamenů, aby se do ní dalo sejít,“ doplnil Josef Odstrčil.

Za tůňkami poté začali budovat místo, které bude možné využívat, podobně jako prostor u nedalekého Domečku Josefa Eichendorffa na výstavy a další aktivity. „Bude tam možné nejen vystavovat různé obrazy nebo jiná rukodělná díla, ale může to fungovat i jako místo pro vystoupení ,“ poznamenal Josef Odstrčil.

Ve středu 25. května, i přes nevlídné počasí, prováděli úpravy v místě třešní herců Miroslava Moravce a Valérie Zawadské. „Dělali jsme tam skalku, na jejím vrcholu by měla být podobizna Miroslava Moravce z profilu od šikovného řezbáře Patrika Pavlačíka,“ doplnil Josef Odstrčil s tím, že při úpravách Aleje spolupracují rovněž se zahradnictvím.

Historie Aleje Ceny Miroslava Moravce se váže k 11. dubnu 2008, kdy byli v sedlnickém Kulturním centru Sněženka korunováni na krále a královnu českého dabingu herci Miroslav Moravec a Valérie Zawadská. Tehdy se zrodila myšlenka na vyhodnocování nadějných dabérů za účasti obou korunovaných herců.

Miroslav Moravec sice nečekaně zemřel, ale 10. dubna 2010se i na jeho počest uskutečnilo v KIC Sněženka v Sedlnicích první předávání Ceny Miroslava Moravce. V roce 2014 se v rámci udělování Ceny Miroslava Moravce uskutečnilo za přítomnosti Královny dabingu Valérie Zawadské vysázení prvních stromů v Aleji Ceny Miroslava Moravce. Na ceduli v aleji je možno vidět, kdo všechno z dabérů tam vlastnoručně svůj strom vysadil.