Pochopitelně během let doznala stavba značných změn, avšak charakteristický tvar si stavba zachovala až do dnešní doby. Moderní hotel vznikl v dobách první republiky, kdy na Pustevnách v roce 1926 opět nastal stavební rozvoj. V červnu 1928 zde při své návštěvě Valašska strávil noc první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk a téhož roku se na nově postaveném můstku konaly závody ve skocích na lyžích.

Další dominanta, hotel Radhošť na hřebeni mezi stejnojmenným kopcem a Pustevnami, byl postaven později, až v roce 1932. Stejně jako první světová válka, i ta druhá přinesla tomuto místu útlum. Na Pustevnách našli zázemí příslušníci Hitlerjugend a maďarských asistenčních oddílků a místo bylo značně zpustošeno. Po válce tak byla drtivá většina objektů v havarijním stavu, takže zde na čas zůstal funkční pouze hotel Radegast a hotel Tanečnica.

Dnes patří Tanečnica mezi oblíbené beskydské hotely. K dispozici jsou zde převážně dvoulůžkové pokoje i jeden apartmán. Hosté mohou využít i vnitřní bazén či restaurační zařízení.