VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Tiché bude zřejmě změna

Rozdělení vedoucích postů a dalších funkcí na obecním úřadě je již hotovo v Tiché. Tamní SNK Tichánek se spojilo s dalšími dvěma subjekty, a odsoudilo tak vítězné SNK Tichá do opozice.

1.11.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Adam Knesl

O tom, že v Tiché už by mělo být všechno jasné, svědčí Dohoda o povolební spolupráci v obci Tichá „Společně pro lepší život v Tiché" ze 13. října, která je volně přístupná na webových stránkách SNK Tichánek.

„Dne 13. října 2014 byla v komorní atmosféře, za přítomnosti pouze zvolených kandidátů do Zastupitelstva obce Tichá (Michaela Štefková, Kateřina Ryšková, Alena Korčeková, Vratislav Zeman, Stanislav Palacký a Petr Bordovský) ujednána níže uvedená dohoda o povolební spolupráci, především k zajištění následného, a věřme i zdárného, průběhu dalšího velmi důležitého kroku, kterým je samotná volba představitelů obce při ustavujícím zasedání, jímž chceme docílit nutných změn v obci, a to v duchu hesla ,Společně pro lepší život v Tiché,' stojí na stránkách, kde je také text samotné dohody.

Vítěz voleb bude v opozici?

V ní je mimo jiné uvedeno, že předmětem dohody je vytvoření společného subjektu koalice, jakožto volební koalice politických stran a nezávislých kandidátů. Členové koalice jsou si vědomi, že k dohodě dochází v rámci důležitosti udržení stability povolební situace v obci.

V samotných volbách zvítězilo v Tiché SNK Tichá, kde kandidoval také současný starosta Luboš Žabka. Získalo pět mandátů z jedenácti a Luboš Žabka získal jako druhý po spolustraníkovi Miroslavu Hoppovi nejvíce (363) preferenčních hlasů. SNK Tichánek, které vzniklo z občanského sdružení, jež v Tiché už nějakou dobu působí, získalo tři mandáty. Kvůli koalici se spojilo s KDU-ČSL se dvěma mandáty a k většině v zastupitelstvu mu pomůže jediný mandát KSČM.

Součástí zmíněné dohody už je i obsazení funkcí. Obec by měla vést Michaela Štefková (SNK Tichánek), místostarosty, kteří se vzdají poloviny platu ve prospěch obce, by měli být Kateřina Ryšková (KDU-ČSL) a Petr Bordovský (KDU-ČSL).

Nové vedení

Předsedou finančního výboru se má stát Stanislav Palacký (KSČM) a kontrolní výbor by měl vést Vratislav Zeman (SNK Tichánek).

To, že by Tichá měla mít teoreticky nové vedení, Michaela Štefková potvrdila, ale upozornila, že ještě zasedání zastupitelstva nebylo. Uvedla, že s SNK Tichá jednali jen jednou.

„Moc to nevypadalo…," poznamenala Michaela Štefková. Současný starosta Luboš Žabka, který končí své čtvrté volební období, pro Novojičínský deník uvedl, že za členy SNK Tichánek byli hned v pondělí po volbách. „Tehdy slíbili, že se sejdou a že nám pak řeknou výsledek. Na výsledek jsme si nakonec museli zatelefonovat. Takže se domluvili," dodal Luboš Žabka.

Příští týden budou známa jména některých nových starostů V příštím týdnu se uskuteční první ustavující zasedání nově zvolených zastupitelů v mnoha městech i obcích na Novojičínsku. Jméno nového starosty bude nejprve známo ve Studénce, kde se zastupitelé sejdou již v pondělí. Ve středu budou volit starostu a místostarostu v Odrách a v Bílovci. Nejpernějším dnem však bude čtvrtek. Slavnostní zasedání je totiž v tento den naplánováno v Kopřivnici, Příboře, Novém Jičíně i ve Frenštátě pod Radhoštěm. Poprvé se příští týden sejdou noví zastupitelé také v mnoha obcích. V Trojanovicích se první setkání uskuteční v pondělí, v Kuníně a ve Slatině ve středu a ve čtvrtek třeba v Pustějově. (sim)

Autor: Ivan Pavelek

1.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení