Denní návštěvnost frenštátského informačního centra je průměrně okolo 200 osob. „Návštěvnost nově měříme automatickým sčítačem průchodů, který je nainstalován u vstupu do informačního centra. Zhruba devadesát procent návštěvníků v období června až září jsou turisté a návštěvníci města, zbytek pak frenštátští obyvatelé," uvedla Patricie Pustějovská, referentka TIC Frenštát pod Radhoštěm.

Tisková mluvčí města Frenštát pod Radhoštěm Iva Vašendová doplnila, že typ sčítače, který nově snímá návštěvnost v infocentru, je umístěn také ve všech certifikovaných turistických informačních centrech v České republice. Koordinaci zajišťuje Asociace turistických informačních center v ČR, pod kterou spadá i frenštátské turistické informační centrum.

Turisté a návštěvníci se zajímají o turistické atraktivity nejen ve městě ale i v celém regionu. „U rodin s dětmi převažují dotazy na Naučnou stezku Beskydské nebe. Využívají též možnost si v TIC zakoupit vstupenky na akce, jízdenky a upomínkové předměty. Pro turisty máme připravené nové suvenýry a propagační materiály. Představují hlavní atraktivity města - radnici, muzeum, originál sochy Radegasta, Naučnou stezku Beskydské nebe a také okolí jako jsou například Pustevny, Radhošť a Velký Javorník," dodala Patricie Pustějovská.

Při příležitosti oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu jsou turistům k dispozici také nové razítko s prezidentem T. G. Masarykem a k zakoupení pak výroční turistická známka a nálepka, které připomínají návštěvu prvního prezidenta ve Frenštátu pod Radhoštěm. „Pro sběratele turistických vizitek jsme zajistily vydání tří absolventských vizitek. Vizitky se týkají rodinného multižánrového festivalu Horečky fest, ultramaratonu Beskydská sedmička
a tradičního Martinského trhu. Během této sezóny se sběratelé mohou těšit na další absolventské vizitky, které budou na podnět našeho TIC vydány k akcím Svátek dřeva a Frenštátské slavnosti," uzavřela Patricie Pustějovská.