Nevšedním způsobem bude trávit Valentýna například starostka Heřmanic u Oder Irena Šímová. Společně s obyvateli Heřmanic bude příští sobotu pochovávat basu. „Budu s obyvateli obce, pořádá to obecní úřad. Večer máme program i se zábavou, takže tam budu s nimi. Ženy u nás akorát napečou valentýnská srdíčka, a ty budeme pak dávat do každého domu jako takovou malou poznornost,“ sdělila Šímová. „Já osobně určitě nic slavit nebudu,“ pousmála se.

Podobně jsou na tom i starostové obcí Rybí a Jeseníku nad Odrou. Tomáš Machýček, starosta Jeseníku nad Odrou, se ke svátku staví také spíše odmítavě. „Určitě to nijak slavit nebudu. Nikdy jsem ho neslavil, přijde mi to jako umělý svátek. Můžu někoho obdarovat kdykoli a jakkoli, tohle mi přijde nepřirozené,“ objasnil svůj názor Machýček. Obdobný postoj zaujímá čtrnáctého února i starosta obce Rybí Petr Skalka. „Přiznám se, že mě to ani nenapadlo. Neslavím, ani mi to nějak neutkvělo v paměti, že bych něco slavit měl,“ doznal se Skalka.

Světlou výjimkou mezi těmito valentýnskými skeptiky je starosta Mořkova Jiří Rýc. „Valentýn jako takový je svátek zamilovaných. Já osobně nic extra neslavím, akorát domů něco málo přinesu. Sice nevím, jestli se mi podaří manželku překvapit, ale třeba ano,“ svěřil Rýc.