Šampionát v bobbingu se koná pravidelně na Pustevnách na svahu pod Cyrilkou, který svými parametry splňuje požadavek pořadatelů na trať, na které mohou závodit i malé děti. Letošní ročník byl již devátý a o to více úspěšný. „Počasí od pátku nevěstilo nic dobrého. I přes nepřízeň počasí však mělo letošní mistrovství úspěch a lidé byli spokojeni,“ uvedl Zdeněk Sazovský, viceprezident IFB pro sport a PR.

Pořadatele závodu v sobotu na Pustevnách přivítala mlha, vítr a husté sněžení. „Báli jsme se, že závodníci nedorazí, ale už před polednem přišli první nadšenci,“ informoval spokojeně Sazovský. Současně ale přiznal, že jedna várka závodníků nedorazila. A to starostové. „Měli jsme naplánovaný sjezd starostů a někteří i účast přislíbili. Zřejmě je však odradilo počasí, takže nakonec nedorazil nikdo,“ dodal Sazovský s tím, že někteří starostové slíbili přijít příští rok.

Do první disciplíny, sjezdoslalomu se zaregistrovalo celkem 36 závodníků z Prahy, Ostravy, Brušperka, Hranic , Trojanovic ,Havířova a Polska. „Závodníci absolvovali dvě kola, z nichž se započítával nejlepší čas. Závodilo se ve dvou věkových kategoriích – mladší a starší,“ vysvětlil Sazovský s tím, že jezdec s nejrychlejším časem byl vyhlášen absolutním mistrem světa. „Tím se stal Marek Sedlák,“ doplnil organizátor.

Po vyhlášení výsledků přišla na řadu oblíbená disciplína – gruppen sjezd. Do ní se přihlásilo celkem 19 závodníků, z nichž si vítězství odnesla Vlaďka Marková z Brna. „Kouzlo této disciplíny spočívá v tom, že se nejede na čas a ve věkových kategoriích, ale vyřazovacím způsobem,“ objasnil Sazovský a dodal, že poslední disciplínou byl Valentýnský duomix. Ten samozřejmě nemohl 14. února. „Jak již název napovídá, jednalo se o závod dvojic. Startovalo se hromadně z cíle a úkolem bylo vyběhnout z cíle svah nahoru ke startu, kde čekal druhý z páru, políbit se, posadit se společně na boby a sjet dolů do cíle,“ popsal Sazovský a prozradil, že tuto disciplínu vyhráli Ivana Perkalová a Ondra Fitzek.