Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že na sklonku loňského roku policisté z obvodního oddělení ve Studénce přijali oznámení od zaměstnanců Městského úřadu Studénka, že neznámá osoba s největší pravděpodobností úmyslně poškodila elektroinstalaci související s osvětlením vánočního stromu na náměstí Republiky ve Studénce.

„K danému skutku mělo dojít v blíže neustanovené době mezi dvacátou hodinou 23. prosince a jednadvacátou hodinou 24. prosince 2021,“ upřesnil policejní mluvčí a doplnil, že celková škoda na majetku se vyšplhala na 20 tisíc korun.

Ilustrační foto.
Kradla svršky ze společné sušárny

Město Studénka o události informovalo také na sociálních sítích, kde bylo uvedeno, že vánoční strom nebude od neděle 26. prosince svítit. „Důvodem je řádění skupiny výrostků, kteří ve večerních hodinách dne 23. a následně znovu i 24. prosince, úmyslně poničili část světelných řetězů a vloček, které jsou na stromě umístěny. S ohledem na skutečnost, že se výši škody jedná o trestný čin poškození cizí věci, je celá událost nyní v šetření ze strany Policie ČR, která od naší Městské policie obdržela záznamy z kamerového systému, na kterém je skupina výtržníků zachycena,“ stojí ve sdělení města Studénka.

Parkoviště u supermarketů a obchodních center na Moravě a ve Slezsku. Archivní snímek.
Bruntál: Na parkovišti mu napálil pěstí, v supermarketu s ním pak vytřel podlahu

Pachatele už policisté znají. „V těchto dnech byl jako pachatel této trestné činnosti majetkového charakteru ustanoven patnáctiletý mladík z Novojičínska, který se ke svému jednání plně doznal. Ve zkráceném přípravném řízení tak bylo této mladistvé osobě sděleno podezření ze spáchání provinění z přečinu poškození cizí věci a ze spáchání provinění z přečinu výtržnictví,“ dodal René Černohorský s tím, že záležitost nadále prověřují studénečtí policisté a novojičínští kriminalisté.