První vakcíny snad naši praktičtí lékaři obdrží a s očkováním začnou v měsíci v dubnu. Jejich pacienti, osoby starší 70 leta vybrané prioritní skupiny, je však mohou kontaktovat a zapsat se již nyní.

Velmi si vážíme toho, že většina našich praktických lékařů počítá s očkováním svých pacientů, což samozřejmě vnímáme velmi pozitivně a tuto možnost považujeme již od počátku za prioritní způsob očkování pro naše občany. Samozřejmě jsme také lékařům nabídli pomoc s administrativou související s očkováním jejich pacientů a prostřednictvím krajského koordinátora pro očkování žádáme o co nejdřívější termín dodání vakcín lékařům,“ sdělil Miroslav Halatin, starosta města Frenštátu pod Radhoštěm.

Problémy s covidem jsou v kraji už víc než rok.
Rok od prvního případu covidu v MS kraji. Začalo to zřejmě ve Vražném

Osoby starší 70 let se už nyní mohou obracet na své praktické lékaře s žádostí o očkování. Druhou možnost, jak se nechat očkovat, pak mají občané prostřednictvím registrace v Centrálním systému registrací – Očkování proti Covid-19 a následné rezervaci termínu v očkovacím centru. Nejbližší očkovací centra jsou v Novém Jičíně, Kopřivnici, Frýdku-Místku a Ostravě. 

Město stále nabízí pomoc svým občanům na krizové telefonní lince 773 047 765. „Vyzýváme občany, aby v případě potřeby tuto krizovou linku využívali. Jsme jim připraveni pomoci nejen se zajištěním základních životních potřeb a služeb, zprostředkováním psychologické pomoci, ale také poskytnout informace ohledně testování a očkování, pomoc s registrací apod.,“ uzavřela Jana Prášková, vedoucí odboru sociálních věcí MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.