Nový chodník zajistí nejen bezpečný pěší přístup k areálu Technických služeb, ale přispěje ke zvýšení bezpečnosti chodců a silničního provozu dané lokality.

Na výstavbu chodníku v této lokalitě mělo město Frenštát pod Radhoštěm zpracovanou projektovou dokumentaci a vydané stavební povolení v roce 2019. K samotné realizaci chodníkového tělesa však nedošlo. Důvody bohužel nejsou známy, v minulosti nebyly evidovány.

Následně v roce 2021 byl v dané lokalitě se souhlasem města vybudován vodovodní řad a podzemní vedení vysokého napětí, a to bez ohledu na vydané stavební povolení k výstavbě chodníkového tělesa.

Stožáry vysokého napětí, 18. března 2024, Vyšní Lhoty.
Vine se nová trasa zvlášť vysokého napětí, vede i Novojičínskem

„Z toho důvodu je nyní nezbytné upravit stávající projektovou dokumentaci, projednat a dohodnout se se Severomoravskými vodovody a kanalizacemi Ostrava a.s. na jejich požadavku na přeložení vodovodu, ke kterému město v minulosti vydalo souhlas se zřízením věcného břemene,“ sdělil Jan Rejman, starosta města Frenštát pod Radhoštěm.

Přeložka vodovodu je finančně velmi nákladná a aktuálně město hledá způsob, jak danou situaci vyřešit. „Celá situace nás velmi mrzí, ale bohužel nikdo ze stávajících zaměstnanců či vedení města ji nebyl schopen ovlivnit,“ uzavřel starosta města.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdroj: Radek Luksza