„Zřejmě je to proto, že Gödrich byl tehdy občanem Rakousko – uherské monarchie a měl německou národnost. Jeho národnost zmátla všechny autory článků a statistik, kteří jej uvádějí pouze jako Němce,“ uvedla Pavlína Vráblová, pracovnice Městského kulturního centra Fulnek, které žádá Moravskoslezský kraj o grant z programu podpory aktivit v oblasti a kultury na rok 2009, konkrétně do oblasti podpory akcí k významným výročím slavných rodáků.

„Projektem připomeneme široké veřejnosti tuto významnou osobnost celorepublikového významu, budeme inspirovat odbornou veřejnost k dalšímu bádání a omyly, způsobené nedostatkem informací, uvedeme na správnou míru,“ doplnila Vráblová.
Projekt by měl vycházet z olympijských ideálů a duchovního odkazu J. A. Komenského, který ve Fulneku prožil svá údajně nejhezčí léta. Zaměřit se má na historicko-kulturní dědictví moravskoslezského regionu, zejména v oblasti sportu, na odstraňování fyzických a psychických bariér a mezigeneračních bariér a odstranění rozdílů mezi zdravými a hendikepovanými.

Realizace projektu začne v únoru a vyvrcholí v říjnu, kdy uplyne 150 let od Gödrichova narození, třídenními oslavami. Jejich součástí má být i cyklistický závod nazvaný Memoriál Antona Gödricha, jehož zkušební ročník uspořádala před několika roky fulnecká radnice.

Cyklistická trať v Athénách měřila sedmadevadesát kilometrů. Jak zjistil Josef Pavlíček, pracovník Muzea Novojičínska, podle dochovaných záznamů byl závod odstartován ve 12.17 hodin ze startovacího místa v athénské Kifissia Avenue - naproti tehdejší nemocnici Evagelimose. „Závodu se zúčastnilo šest závodníků, čtyři byli domácí Řekové Costantinou, Iatrou, Apsiotis a Constantidinis, Angličan Battel a fulnecký občan Gödrich,“ uvedl již dříve Pavlíček. Cíl byl na Panathenajském stadiónu v Aténách, který byl zcela zaplněn, a dojezdu přihlížela i královská rodina.

První přijel do cíle Řek Constantinides v čase 3 hodiny 2 minuty a 18 sekund, a stal se tak olympijským vítězem. Na druhém místě dorazil Anton Gödrich v čase 3 hod. 22 min. 18 sek. Třetím pak skončil zraněný Angličan Battel. „Za první místo byla udělena stříbrná medaile a olivový věnec, druhé místo bylo oceněno bronzovou medailí a vavřínovým věncem, třetí místo bez medaile,“ poznamenal Pavlíček a doplnil, že účast na olympiádě tehdy byla soukromou záležitostí.

Gödrich se dostal ještě na jednu olympiádu, a to v Berlíně v roce 1936. Tam jej ale organizátoři pozvali jako čestného hosta. Tenkrát sedmasedmdesátiletý Gödrich se vydal na cestu, dlouhou pět set padesát kilometrů, na novém kole, které mu darovala továrna na kola a motorky, firma Fuchs.