Vyjít proslulé zámecké schody je pro obyvatele Fulneku opravdovou výzvou, natož, kdyby se je snažili vyběhnout. Strmá schodiště a mírná stoupání stezek připravilo tvrdou zkoušku pro všechny odvážlivce, kteří se zúčastnili Běhu o velikonoční vajíčko. Akci připravila Trampská osada Touhy.

V sobotu 11. dubna proběhl již pátý ročník této akce. Podle jejích pořadatelů, se účast na závodech rok od roku zvyšuje. „Dneska bud běžet dvacet šest dětí, ale počítáme, že se během závodu ještě nějaké přihlásí. Kdysi to bývala tradice, ale pak to upadlo. My jsme to jakoby znovu vytáhli na světlo a pořádáme ji teď už pátým rokem,“ vysvětlila organizátorka Jana Španihelová, která si závod sama vyzkoušela s dcerkou. V průběhu závodu se skutečně přihlásili další účastníci.

Soutěžilo se v několika kategoriích, a to předškolní děti, první až pátá třída, šestá až devátá třída a závodníci nad patnáct let. Závod byl ale náročný a schody zanedlouho udolaly i ty nejotrlejší. „Závodů se zúčastnili i dospělí. Mohli běhat s dětmi, nebo sami,“ doplnila Španihelová. Někteří rodiče vzali své potomky a vydali se na nelehkou trasu s nimi, nejen jako psychická podpora. „Přihlásila jsem se, abych si mohla zasoutěžit,“ objasnila osmiletá Veronika, která taktéž změřila své síly v závodu s ostatními.

Aby se soutěžící dostali do toho správného adrenalinového varu povzbuzovali je Superman se Spidermanem. Kostýmy sice dávaly tušit domácí výrobu, tento dojem umocňovaly asi nejvíce modré Spidermanovy trenýrky, ale výsledek byl jistý, děti se do schodů hnaly velmi odhodlaně. Druhé patro schodů za kostelem jejich odhodlání ve většině případů téměř zničilo. Když nahoře u zámku, kde závod končil, dozníval povzbuzovací hlahol super hrdinů, mohla děti motivovat už jen výhra. „Vítězové dostali kraslice z husích vajec. Ostatní závodníci, kteří se umístili, obdrželi kraslice ze slepičích vajec,“ uzavřela organizátorka.

Závod nakonec dokončily všechny děti, s rodiči nebo bez. Další ročník této soutěže na sebe jistě nenechá dlouho čekat.