Fulnečtí cestující měli na autobusovém nádraží kdysi poměrně slušnou zastávku. Jenže přišla nová doba. „Město tu zastávku prodalo,“ připomněl zhruba deset let starou událost Miroslav Mošner, vedoucí správy nemovitého majetku fulnecké radnice. Lidé se neměli kde schovat před deštěm či sněhem a tak město nakonec nechalo postavit kousek od té původní zastávky novou.

Mezitím z bývalé zastávky vznikl novinový a cigaretový stánek a vedle něj majitel objektu otevřel bufet. Takové podmínky měli cestující na Novojičínsku snad jen na autobusovém nádraží ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Tam rovněž mají možnost občerstvit se v jakémsi bufetu, když je nejhůř mohou se ohřát v budově vlakového nádraží nebo v nedaleké prodejně. Z obou míst jde dobře vidět na jednotlivá stanoviště.

Ve Fulneku dokonce vzniklo ze zadní strany objektu venkovní posezení, které využívali nejen cestující. „Nebylo to tam špatné. V tom bufetu se dalo ohřát i pojíst, ale mám dojem, že už je to nějakou dobu zavřené,“ poznamenal Mošner. Cestující ve Fulneku tak jsou odkázáni opět stavbu zastávky, na níž se již notně podepsal nejen čas, ale také různí „umělci“.

Přečtěte si také:

O budoucnosti nádraží v Odrách rozhodne Lidl

Projekt autobusového nádraží ještě dodělávají

V některých městech nádraží chybí

Dvě nádraží jsou si docela podobná