Cílem Nadačního fondu Kousek po kousku je na prostoru větším než 16 tisíc metrů čtverečních vytvořit místo vhodné pro tvůrčí práci, inspiraci i relaxaci. Tisková mluvčí nadace Eva Loskotová pro Deník uvedla, že vše je teprve v začátku.

„Nějaké představy už ale máme. Příští rok by tam už měla stát jurta, školy si zanášejí do svých plánů, že výuka bude částečně probíhat v Zahradě hojnosti. Budou se tam konat workshopy na téma malování, focení, vědomé cvičení a další témata,“ nastínila Eva Loskotová.

Městská sauna před rekonstrukcí.
Frenštát rekonstruuje sprchy v městské sauně za půl milionu korun

Již nyní je možné v Zahradě hojnosti vidět zasazené některé byliny a květiny. Na sobotu 25. září má Nadační fond naplánované vysazování moruší. To by podle Evy Loskotové měla být poslední letošní akce venku.

„Je to hlavně o dobrovolnictví a je škoda, že zatím máme málo dobrovolníků. Ještě větším problémem je nedostatek orné půdy, která v zahradě není. Vyzýváme proto, případné dárce, jestli mohou, aby nám nějakou ornici darovali. Několik dárců už se našlo, ale potřebujeme mnohem více dobré půdy,“ poznamenala Eva Loskotová.

Zahrada má posloužit dětem a mladým lidem v praxi pochopit zákonitostí přírody, koloběhu, ekosystému. Dospělí se mohou zapojit do výměny pěstitelských zkušeností, předávání rad a tipů o zpracování plodů, bylin, ovoce, zavařování, výrobě tinktur, olejů, mastí a dalších výrobků.

Expozici s názvem Skrytý středověk otevřeli v úterý 7. září 2021 v bíloveckém zámku.
Skrytý středověk: tajemství podzemí bíloveckého zámku odhaluje nová expozice

Nadační fond Kousek po kousku je ve Fulneku známý zejména jako organizátor dobročinné akce Klášterní kouskování. V pátek 3. září Martina Mazancová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Kousek po kousku, převzala z rukou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka Cenu za společenskou odpovědnost v kategorii pro mikropodniky, živnostníky a spolky.