Návrh nové vyhlášky o poplatcích přednesl na zasedání zastupitelstva vedoucí finančního odboru René Kyšák. „V radě vznikla diskuze o výši poplatku. Dovolil jsem si to porovnat s ostatními městy. Jedná se o poplatky ze psů, užívání za veřejné prostranství a výherních hracích automatů. Vyhláška neměla upravenou výši poplatku za psy nejmíň šest let,“ upozornil Kyšák.

„Pokud se vám zda ta výše poplatků vysoká, osobně říkám, že peníze potřebujeme a není to zase až tak nic strašného,“ komentoval návrh vyhlášky místostarosta Fulneku Jaroslav Štekbauer a dodal, že maximální výše poplatku za psa podle zákona je 1500 korun a Fulnek šel na padesát procent této sazby.

Zastupitelku Milenu Kováčikovou zajímalo, na jaký účel se peníze vybrané z poplatků za psy použijí. S odpovědí místostarosty, že jdou do rozpočtu, stejně, jako všechny jiné peníze, a pak se přerozdělí. „Proč se třeba nevybudují alespoň odpadkové koše pro psí exkrementy?“ kontrovala Kováčiková. Štekbauer oponoval, že už to navrhoval kdysi, ale zastupitelstvem to neprošlo.

Zastupitele Aleše Ohnheisera zajímalo, proč je v nové vyhlášce sazba za prvního psa v domě v místních částech 160 korun a za druhého jen 240. „Předtím bylo za prvního sto a za druhého tři sta. Proč se to snížilo? Měli jste to zvednout,“ domníval se Ohnheiser.

Vedoucí finančního odboru Kyšák ale vysvětlil, že podle novely zákona nelze zvednout poplatek za druhého psa o více než padesát procent. Poté již zastupitelé vyhlášku schválili.