Nejvíc dětí se narodilo v červnu, kdy v nemocnici porodilo přes sedmdesát žen. „Naopak nejméně se rodilo v dubnu, kdy jsme na svět pomohli sedmačtyřiceti novorozeňatům,“ uvedla sestra novorozeneckého oddělení Dana Babelová.

Rodiče volili zejména tradiční jména. „Mezi chlapci bylo nejvíce, a to devět, Jakubů. Dále osm Adámků a šest Honzíků, Šimonů a Vojtíšků. U holčiček vedly Elišky, kterých se narodilo deset. Další v pořadí, s celkem sedmi nositelkami tohoto jména, byly Viktorky. A jméno Adélka, Klárka a Natálie dostalo šest holčiček,“ dodala Dana Babelová.

Objevila se však také jména exotická. Narodil se například Noel, Brian, Theo, Lucas, Leonard Henry, Nancy, Mya, Maura či Lorelaj.

Podle sestry do novojičínské nemocnice přijíždějí rodit ženy z celého kraje. „V letošním roce k nám přijela rodit maminka například až z Prahy,“ doplnila Dana Babelová.

Tisková mluvčí novojičínské nemocnice Radka Miloševská připomněla, že porodnice Nemocnice Nový Jičín se specializuje na diagnostiku vrozených vývojových vad ve 2. trimestru těhotenství.

„V uplynulých letech investovala porodnice do modernizace interiéru i nového vybavení, mezi které patří například nové porodní lůžka nebo kojicí polštáře. Pro ženy před porodem pořádá porodní oddělení nemocnice předporodní kurzy. V porodnici funguje systém rooming-in, pro širokou veřejnost je zde k dispozici laktační poradna a novorozenecké oddělení také zapůjčuje maminkám monitory dechu,“ shrnula Radka Miloševská.

ALEŠ CHROMEČKA