Výstavba nového obchodního centra by měla být spojená s výstavbou bezpečného příjezdu k základní škole Záhuní.

„Má to být výsledek několikaletého úsilí vedení města Frenštátu pod Radhoštěm a pracovníků odboru výstavby a územního plánování a odboru investic,“ sdělila Iva Vašendová, tisková mluvčí města Frenštát pod Radhoštěm.

Tisková mluvčí doplnila, že začíná příprava projektů, na jejichž základě by v roce 2020 mohli obyvatelé města a děti bezpečněji než dosud jezdit a chodit do školy na ulici Záhuní. Opravená Vávrova ulice by mohla nabídnout příjemná zákoutí a především možnost, aby obyvatelé mohli nakupovat v novém obchodním centru a využívat dalších služeb, které tato centra nabízí.

„Dlouhodobě se město a jeho pracovníci věnují veřejností tolik žádané potřebě výstavby obchodního centra v našem městě. Vzhledem k připravenosti projektu předpokládám, že za dva až tři roky bychom mohli nakupovat v obchodech Lidl, Pepco či jiných žádaných prodejnách,“ uvedla Zdeňka Leščšinová, starostka města.

Město již má v současné době projektově připravenou investiční akci nového příjezdu a příchodu pro pěší k základní škole Záhuní. V případě, že zastupitelé schválí finanční prostředky na tuto akci v rozpočtu města na rok 2019, může dojít k realizaci již na počátku roku 2019. Odhadované náklady se pohybují okolo 8 milionů korun. Na řešení Vávrovy ulice již má město zpracovanou studii a připravuje se projektová dokumentace.

„Důležitou podmínkou realizace však zůstávají finance, které v rámci rozpočtu města bude muset schválit již nové zastupitelstvo,“ dodala starostka města s tím, že výstavbu obchodního centra bude realizovat soukromý investor.