Mateřská škola na ulici Jubilejní v Novém Jičíně prochází rekonstrukcí. Stavaři opravují střechu, mění okna i dveře. Součástí rekonstrukce je také zateplení obvodového pláště a instalace nové vzduchotechniky do heren, tříd a ložnic. Náklady na opravu školky vychází na víc než osm milionů korun, víc než třetinu pokryjí dotace z Evropské unie.

Do opravené školky se děti vrátí na podzim. „Nyní jsou děti z Mateřské školy Jubilejní ve školce na ulici Karla Čapka. Od září se ale přesunou do družiny v sousední základní škole,“ uvedla Oldřiška Navrátilová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu.

Rekonstrukce školských zařízení přes léto nejsou nijak neobvyklé. V Základní škole Jubilejní současně opravují tělocvičny, šatny a chodby. Zde se náklady vyšplhají na téměř dva a půl milionu korun. Základní škola Tyršova bude mít za necelých 700 tisíc korun nové šatny a v Základní škole Komenského 68 se za milion korun opravují sociální zařízení. „Letos investujeme do škol a školek téměř dvacet milionů. Jedná se nejen o velké přestavby, ale i drobné opravy, výmalby učeben či nákupy spotřebičů,“ doplnila Simona Holčáková z odboru školství, kultury a sportu.

ALEŠ CHROMEČKA