Akce pořádaná místním spolkem Jako Za Mlada se ve Slatině konala již po třinácté. Podle slov organizátorů za jejím vznikem před lety stála snaha udělat pro Slatinu něco navíc, navázat na tradici, která tady v osmdesátých a devadesátých letech byla zakořeněna. „Navázali jsme na tradici, která tady byla v době, kdy v obci působila skupina mladých lidí. Byl to spolek PVD, který v obci pořádal kácení máje a další různé ptákoviny,“ vysvětlil Jiří Šindler, který je jako člen spolku Jako Za Mlada také jedním z pořadatelů. „Celé to vlastně vzniklo proto, že jsme pět let po zániku toho spolku chtěli navázat na tradici tady takové akce pořádat,“ doplnil Šindler vzápětí s tím, že díky tomu vzniknul spolek Jako Za Mlada.

Již první ročník postavený zejména na recesi a parodování aktuálních témat se setkal s velkým ohlasem. Lidé si navíc akci zamilovali a každý rok na ni míří tisíce návštěvníků z širokého okolí. „Náš program se lidem líbí, tleskají nám a vracejí se za námi. Takže v tom neustále pokračujeme,“ uvedl další z pořadatelů a členů spolku Jako Za Mlada Jiří Binar s tím, že akce v minulých letech zaznamenala účast tři a půl tisíce lidí.

Námětem letošního ročníku byly již zmíněné televizní talentové soutěže. Na podiu se vystřídali zpěváci, tanečníci, železný muž a mnoho dalších nesmírně talentovaných občanů Slatiny, aby návštěvníkům předvedli svůj talent. Vše se odehrávalo za účasti odborné poroty, kterou představovaly dvě místní tetky a nejlepší moderátorské dvojice na světě, kterou měli na svědomí právě Šindler s Binarem. Ačkoliv vystoupení byla krátká, návštěvníci každé z čísel odměnili potleskem a salvou smíchu. „Jsem tady dneska poprvé. Akci mi doporučil známý a musím říct, že se výborně bavím. Kdyby tohle tak pořádali i na jiných místech,“ okomentovala akci jedna z účastnic.

Soutěžní klání talentů však nebylo jediným programem sobotního latinského odpoledne. Pořadatelé neponechali nic náhodě a připravili zábavu pro opravdu široké spektrum lidí. „Děti dneska zabaví pravidelný a oblíbený program s Michalem Nesvatbou, starší ročníky zase v parku koncert Evy a Vaška. V podvečer si přijdou na své mladí“, prozradil pořadatel s tím, že letošní ročník akce zpestří Ruda z Ostravy a kapela Mig 21. „Na závěr jako zlatý hřeb večera jsme připravili ještě vystoupení naší recesistická formace CIP , která představí tři nové hity a zároveň zopakuje loňský velký hit Dobij si kredit,“ dodal se smíchem Šindler.