Lidé si prý doslova připadali jako v zajetí technoparty. Nebylo úniku. „To, co jsem zažívala, hlavně v noci, bylo nervydrásající. Nejhorší bylo, že to bylo nekonečné a bez přestávky. V noci i ve dne,“ postěžovatela si žena, která chtěla uvést pouze iniciály C. B.. „V sobotu tam asi někdo byl, protože malinko ubrali, ale stejně to bylo pořád slyšet,“ dodala žena.

Nepřetržitý tok monotónního dunění vyvedl z míry také starostku Spálova Marii Flodrovou. „Bylo to hrozné. V pátek jsem kontaktovala starostu Budišova nad Budišovkou, pod něž to spadá. On mi řekl, že oznamovatel splnil všechno, co měl, takže neměli důvod to nepovolit,“ sdělila Flodrová, která se jela na místo podívat. „Je zajímavé, že třeba na Kolokočově, který je od Hadinky nedaleko, to nebylo tak hlučné, jako u nás. Ve Spálově to bylo opravdu hodně nepříjemné a lidi zpočátku nevěděli, co se děje. Nikdo nás o ničem neinformoval,“ dodala Flodrová a poznamenala, že ze Spálova zřejmě poputuje do Budišova petice, aby tamní úřad pro příště podobnou akci nepovolil.

V případě, že Spálov bude protestovat proti konání technoparty na Hadince v budoucnu, přidá se k němu s největší pravděpodobností také Luboměř. „Jsme rádi, že to skončilo. Bylo to děsné. Dunělo to, jako když jedou tanky,“ vyjádřila se za více obyvatel Luboměře tamní starostka Milada Šmatelková, která rovněž kontaktovala starostu Budišova, ale dozvěděla se to samé, co její spálovská kolegyně. „Je to divné. Jezdí tady cizinci s tím, že u nich jwe to zakázané, a tady to normálně povolujeme,“ přemýšlela nahlas luboměřská starostka, jejíž syn naměřil před domem hlasitost o intenzitě 60 decibelů. Technoparty na Hadince prý byla už loni, ale zdaleka nebyla tak hlasitá, jako letos. „Zejména starší lidé opravdu nevěděli, co se děje. Pokud bude Spálov sepisovat nějakou petici, určitě se připojíme. Snad to pomůže. Protože zatím to vypadá jako bezvýchodná situace,“ řekla Šmatelková.

Starosta Budišova nad Budišovkou František Vrchovecký uvedl, že město nemělo důvod akci nepovolit, neboť oznamovatel splnil všechny zákonné podmínky. „I při pozdějším vyhodnocení jsme to brali tak, že se to obešlo bez větších komplikací,“ sdělil Vrchovecký a dodal, že se na hluk ptali například v nedalekém Klokočově a stížnosti nezaznamenali. „Vím, že mi volala starostka Luboměře. Byl jsem za požadateli, aby to ztlumili a oni to opravdu udělali,“ dodal budišovský starosta. Podle něj je velmi složité zakázat takovou akci. „Muselo by se například jednat o příliš vysoký hluk, ale to by se asi obešlo jen pokutou. Pokud tam ani policie nenajde nic závadného, pak je to problém. Každopádně, pokud nás organizátoři budou žádat i příště, budeme se tím hodně zabývat,“ ubezpečil Vrchovecký.

Podle názorů lidí věci znalých by petice ze Spálova a Luboměře mohla napomoci tomu, aby Budišovští příště pořádně zvážili, zda akci opět povolí. Ještě více by se ale do věci mohli angažovat například myslivci, kvůli čtyřdennímu stresujícímu účinku hluku na zvěř, a pak také hygienici. Organizátor sice má sociální zařízení v místě konání technoparty, ale účastníci prý hojně využívají okolní porosty.