Organizátoři vyhlásili pro víkendový fotomarton tyto témata. Štramberk mýma očima, Ztracená zákoutí, Podzim v pohybu, Potkal(a) jsem a Karneval. Posledně jmenovaný námět úzce souvisí s akci Štramberská strašidla, která probíhá ve stejný den na zdejším náměstí.

Registrace účastníků proběhne v sobotu 17. října mezi devátou a desátou hodinou dopolední na náměstí v domě U Písařů vedle kostela. „Soutěžit se bude ve dvou kategoriích, a to do patnácti let a od patnácti let. Registrační poplatek fotomaratonu je padesát korun,“ informují organizátoři.

Nejlepší momentky budou vystaveny

Soutěžící musí odevzdat, již ve stejný den mezi čtvrtou a pátou odpolední, celkem pět fotografií, každou k jednomu z témat. „Hodnotit se bude celkový dojem ze všech pěti fotografií, nikoliv jednotlivé snímky. Přijímat se budou pouze data v digitální podobě, JPG nebo BMP soubory,“ stojí na internetových stránkách města Štramberk.

Odborná porota bude večer vybírat nejlepší momentky a hned následující den proběhne výstava vítězných fotografií v chodbě nově otevřených štramberských solných jeskyní. Vyhlášení vítězů se uskuteční ve čtrnáct hodin. Nejšikovnější fotografové se mohou těšit na věcné ceny, navíc budou jejich snímky později vystavené v galerii Fotoklub Příbor na radnici ve Freudově městě. Další informace nejen o soutěži, ale i o víkendových fotografických workshopech ve Štramberku, najdou zájemci na www.stramberk.cz.