Jako první se ve městech okresu Nový Jičín budou radovat z rozsvíceného vánočního stromu obyvatelé a návštěvníci Štramberka. Ve čtvrtek 25. listopadu tam na náměstí a v sále kulturního domu v 15.30 hodin začne Předvánoční jarmark, na němž se budou prodávat výrobky žáků místní základní školy a mateřské školy.

V 17 hodin se rozsvítí vánoční výzdoba na vánočním stromě u kostela. Při té příležitosti vystoupí děti ze základní školy.

Ilustrační foto.
Řidič v Novém Jičíně nevybral zatáčku, měl skoro tři promile

Naopak bohatý program, jehož vyvrcholením mělo být rozsvícení vánočního stromu v pátek 26. listopadu na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm, nebude. Organizátoři, Městské kulturní středisko Frenštát pod Radhoštěm a Centrum volného času Astra se rozhodli z důvodu zhoršení epidemiologické situace program zrušit.

Původně se návštěvníci mohli těšit na soutěže s čertíky, vystoupení dětských sborů ze školky, školy, střední školy a ZUŠ, a také na příchod Mikuláše s nadílkou. Takto se na náměstí uskuteční pouze Adventní slezský rynek, neboli farmářský trh od 8 do 18 hodin a v 17 hodin se rozsvítí vánoční strom.