„Do informačního sytému byly zaslány výsledky rozboru vzorku, který byl odebrán pracovníky KHS MSK z přírodního koupacího biotopu ve Studénce. Voda zde vyhovuje legislativním požadavkům na koupání,“ sdělila hygiena na svém webu v pátek 2. srpna.

Kontroly se však netýkají pouze vody samotné, ale také gastronomických zařízeních u plováren a přehrad. Jedna taková nedopadla příliš dobře pro restauraci Na koupališti v Hůrce, části Jeseníku nad Odrou. Prohřešky zde byly tak velké, že hygienici při kontrole 30. července rozhodli o jejím okamžitém uzavření.

„Při kontrole byly zjištěny závažné hygienické nedostatky v dodržování provozní hygieny a zásad správné hygienické praxe,“ stojí ve zprávě krajské hygieny s tím, že zařízení a vybavení kuchyně i výčepu bylo špinavé, umaštěné, zaprášené a zrezivělé. U některých potravin nebylo možné zjistit jejich původ a datum spotřeby.

„Vzhledem k možnému ohrožení zdraví spotřebitelů nedodržením požadavků na provozní hygienu a bezpečnost potravin byl provozovateli pozastaven výkon činnosti v této provozovně do doby odstranění závad," informuje dále KHS MSK.