Každoročně pořádají ve Studénce Dny města a ani tento rok nebude výjimkou. Po dva týdny budou na území města připraveny nejrůznější akce s velkou šířkou zájmového zaměření. Na své si přijdou milovníci sportu i kultury.

Letos vše zahájí už v úterý 27. května výstava prací žáků tamní Základní umělecké školy v Městské knihovně AGL Svobody. Expozice uměleckých kousků nejmladších tam bude k vidění až do soboty 7. května.

V pátek 30. května se na své přijdou především milovníci dobrého sportu a fotbalu zvlášť. Na tento den jsou připraveny hned dvě fotbalová klání Od půl čtvrté odpoledne se v areálu letního stadionu představí hráči mladší přípravky v souboji Fulneku a Studénky. V 17 hodin potom přijde na zeleném pažitu na řadu souboj vedení studénecké Tělovýchovní jednoty a místních podnikatelů.

Bohatý program je připraven také na Den dětí, tedy na pondělí 1. června. V areálu Městského koupaliště začne vše už ve 14 hodin. „Všechna tamní sportoviště budou v akci, připraven je i koncert nejmladší rockové kapely u nás s názvem Nevím, chybět nebude ani žonglér či vystoupení Základní umělecké školy,“ slibují v pozvánce organizátoři. Na děti také čeká celá řada soutěží, vystoupení psovodů či modelářů, ale také ukázky judistů nebo bojového umění.

Oslavy Dnů města budou pokračovat i v průběhu dalšího týdne a vyvrcholí v sobotu 7. června. (mer)