Občanské sdružení Comenius 2008 Studénka přichystalo na sobotu vzpomínkové setkání. „Na programu má být odhalení památníku věnovaného obětem této události a všem, kteří díky odvaze a profesionalitě strojvedoucího vlaku tuto událost přežili,“ uvádí členové sdružení na pozvánce.

Památník, jehož autorem je sochař Miroslav Rybička z Jistebníku, stojí nedaleko železničního nadjezdu a je již před dokončením. „Už je tam růžice, pan sochař tam ještě dokončuje jména,“ sdělila koncem minulého týdne Naďa Tomčíková, zdravotnice, která se stala jedním ze symbolů tragedie, při níž přišlo o život osm lidí a téměř sedm desítek dalších cestujících utrpělo těžká poranění. Naďa Tomčíková tehdy cestovala osudným vlakem. Když se dostala z jeho trosek, začala za pomocí mladé dívky poskytovat potřebným první pomoc. Právě ona byla jednou z organizátorů setkání, které se uskutečnilo po roce.

To letošní začne u památníku ve 13.00 hodin. Účastníci setkání na místě položí kytice, zapálí svíčku a oběti železničního neštěstí uctí minutou ticha.