Sportovní hala by měla stát mezi zimním stadionem a Základní školou Sjednocení. Základní škola sice přijde o část své zahrady, město má ale v plánu jí poskytnout část pozemku před budovou školy. Výstavba haly by neměla nijak omezit fungování školy a výuku žáků. Vstupovat do budovy se bude i přes zimní stadion.

V prostoru, kde dnes lidé mohou najít bar Krokodýl, by měla vzniknout recepce se šatnami a zázemím pro veřejné bruslení. V nové hale bude tribuna na kterou se vejde až 300 diváků, sportovci tady mohou pořádat soutěže ve všech halových sportech, jako jsou florbal, basketbal, futsal, volejbal nebo házená.

Starosta Studénky Libor Slavík pro Deník uvedl, že by vedení města bylo rádo, kdyby se část výstavby nové haly financovala z dotací. Vše ale bude záviset zejména na vývoji situace, která je nyní ovlivněna koronavirovou krizí. Částečně budou dělníci pracovat i na rekonstrukci místností, které jsou součástí prostor zimního stadionu.

„Vznikne zde kotelna a technické zázemí pro novou halu, obě budovy budou propojeny jakýmsi krčkem, tak aby i provozovatel, kterým bude příspěvková organizace SAK Studénka, zajistil plynulý chod obou zařízení,“ doplnil Libor Slavík.

V současnosti se pracuje na projektové dokumentaci, kterou by mělo mít město k dispozici na konci letošního roku. Až bude tato dokumentace hotová, budou zastupitelé hledat dotační prostředky k realizaci projektu. Město má v plánu dokončit stavbu do roku 2023.