Nyní se čeká na posouzení vlivu plánovaného objektu na životní prostředí, avšak je pravděpodobné, že z této strany by komplikace přijít neměla. „Tam je odpad minimální, který se může odvést do kravína, je to jen čistě slisované ovoce. Když si zákazník vezme odpad domů, může tím nakrmit svůj dobytek,“ upřesnil Břetislav Piterák, starosta Veřovic a spolumajitel pěstitelské palírny.

Ta není využita celý rok a rád by proto rozšířil služby celoročně. Součásti výrobny by měla být i prodejna, kvasírna, a také lis, tím pádem by si na své přišli také milovníci moštu. U nápojů alkoholických by se rádi zaměřili na výrobu medoviny, neboť v okolí Veřovic se vyskytuje hodně chovatelů včel a také samotná obec pořádá mnoho kulturních akcí, kde by medovina neměla chybět.

Zda se budou nápoje ve Veřovicích vyrábět, to nedokáže starosta Piterák s jistotou dneska říct: „Chtěli bychom otevřít co nejdřív, ale pokud se nám nepodaří získat finanční úvěr, zas tak rychle to nebude. Hlavní je mít za sebou stavební povolení, což je nejhorší,“ a dodal, že pálenice zůstane tak jak je, neboť v okolí obce jich je dostatek, a také se neustále zpřísňují ekologické normy. Pěstitelská palírna se nachází také v Tiché, ve Štramberku a další se staví v sousedním Mořkově. Dříve se mohl odpad, vzniklý pálením kořalky, vyvážet do přírody, dneska jsou již proti tomu četné námitky. V případě výroby nápojů tyto starosti odpadají, neboť odpadem je pouze ovoce, a to je možné využít jako krmivo pro zvířata.

Plánuje se, že by se v budoucím objektu mohlo vyrobit až sto dvacet litrů alkoholu denně, dva tisíce litrů moštu ročně a zákazníci by mohli parkovat na jednom ze čtrnácti míst určeným vozidlům.