Akci, která vrcholí upálením čarodějnice na velké vatře, pořádal kdysi divadelní spolek. „Divadelníci před čtyřmi roky skončili, tak jsme založili spolek Babinec a děláme to my," uvedla vedoucí spolku paní Zdeňka, která, ani přes přemlouvání, nechtěla říci své příjmení.

„Děláme každoročně hodně akcí. Jezdíváme třeba na výlety na kolech, jezdíme na akce na Slezskoostravský hrad. Taky jsme přes zimu chystali různé věci na velikonoční výstavu a podobně," pokračovala paní Zdeňka s tím, že Babinec má třiatřicet členů, z toho dva jsou muži.

Zatímco dospělé čarodějnice si užily večer, malé čarodějky a malí čarodějové se bavili odpoledne při různých hrách a soutěžích, jež pro ně přichystaly členky zmíněné kulturní komise. Skákali v pytlích, prolézali dlouhým rukávem, lovili věci ze slizu nebo tahali různé předměty z černého pytle. „To vytahování z pytle mě bavilo nejvíce. Vytáhla jsem si hada. Tak to jsem moc ráda," řekla pětiletá Zuzka Machová, pobíhající v kostýmu čarodějnice s vlasy barvy plamene, který krátce po setmění sežehl i velkou čarodějnici na kůlu nad táborákem.