Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení města se sešlo s podnikateli

Novojičínsko - Druhý měsíc nového roku využila některá novojičínská města k tomu, aby se radní sešli s představiteli významných firem působících v jejich katastrálním území. Jedno z takovýchto setkání se uskutečnilo v závěru února v Kopřivnici. Přítomní na něm byli seznámeni s projekty a akcemi, které radnice plánuje pro nadcházející období.

9.3.2013
SDÍLEJ:

Setkání podnikatelů s vedením města jsou v Bílovci už tradicí. Foto: Jiří Velký

Jelikož většina pozvaných společností sídlí v Průmyslovém parku Kopřivnice, jejich pozornost vzbudil především záměr zajistit bezpečnější přístup do parku prodloužením stezky pro chodce a cyklisty v ulici Panské ke křižovatce se silnicí číslo I/58 s napojením na cyklostezku mezi Lubinou a Vlčovicemi, která bude vybudována v letošním roce. „Předpokládané náklady na realizaci projektu činí devět milionů korun, a tak chce radnice požádat o dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Žádost bude podána v červnu a výsledky dotačního řízení by měly být známy na podzim," uvedla tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

Vedle prodloužení cyklo-stezky byl podnikatelům také přiblížen plán na úpravu křižovatky u společnosti Dura. „Kvůli zvýšení plynulosti a bezpečnosti provozu by zde měl vzniknout kruhový objezd, který bude tvořen betonovými bezpečnostními zábranami. V ideálním případě, v závislosti na výsledku dotačního řízení, by mohla být stavba cyklostezky zahájena na jaře příštího roku a křižovatka u Dury by mohla být upravena ještě letos na podzim," doplnila informaci Lucie Petříčková s tím, že pokud by město dotaci na výstavbu cyklostezky nezískalo, některé z firem již deklarovaly zájem finančně se na ní podílet, stejně jako tomu bylo při realizaci prvního úseku v roce 2010.

Mimo informace o plánovaných investičních akcích byli podnikatelé obeznámeni také s možností firemní prezentace v rámci Kopřivnických dnů techniky. Akce, jejímž základem budou statické a dynamické ukázky široké škály techniky, by se měla uskutečnit v polovině června na zkušebním polygonu Tatry. Cílem je jednak podpořit zájem o polytechnické vzdělávání a strojírenský průmysl a jednak zvýšit povědomí o Kopřivnici jako městě s velmi silnou strojírenskou tradicí.

Tradiční setkání s podnikateli se už pár let koná také v Bílovci. To letošní se uskutečnilo ve čtvrtek 21. února v domě kultury. Tato setkání vedení města s místními podnikateli mají za cíl zlepšit vzájemnou spolupráci a informovanost. „Jsem rád, že vás tolik přijalo pozvání," řekl na úvod starosta Bílovce Petr Klimek. Na setkání se probírala různá témata stánkový prodej na Slezském náměstí, aktivita hospodářské komory či elektronické aukce na nákup elektrické energie a zemního plynu, do kterých se mohou zapojit i firmy. Radní Tomáš Velička přítomné informoval o možnosti vložit na webové stránky města reklamní banner firmy.

Autor: Jana Hromočuková, Simona Mikšová

9.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.  

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. 

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení