Organizátoři letos připravili pro návštěvníky čtyři akce v jednom víkendu. To nejhlavnější je samotný veletrh, který se uskuteční na ploše Zimního stadionu města Nový Jičín. Představí se na osm desítek vystavovatelů v oblastech Dům, Bydlení, Hobby, Zahrada, Odívání a Vzdělávání.

Návštěvníci se mohou těšit například na prezentaci pěti kosmetických a vizážistických salonů, jejichž zástupci každou celou hodinu v průběhu módní přehlídky porovnají šatník zájemců s tím, co se právě nosí. Expert na zdravé spaní zase může z ergonomické analýzy postavy zájemcům poradit, jak vyřešit případný problém.

Pro stavebníky bude zajisté zajímavých pět expozic oken a dveří. Vystavovatelé poradí s výměnou rekonstrukcí i s řešením, jak uspořit náklady. Zejména malí a střední podnikatelé určitě přivítají seminář, který se bude dotýkat čtyř oblastí, a to podpory podnikání – aktuálních výzev, novinek v živnostenském zákoně, novely ochrany spotřebitele a zajištění firemních rizik v současném konkurenčním prostředí. Dvouhodinový seminář začne v sobotu v 10 hodin.
Veletrh Novojičínska ale bude patřit také zábavě. Čtyři sobotní představení bojového umění Aikido Bojo návštěvníky nejen pobaví, ale mnohé možná také inspiruje.

A chybět nebudou ani soutěže vystavovatelů, veletržní slevy, občerstvení a bohatá tombola s více, jak stovkou cen.
Zábavy si návštěvníci mohou užít i v okolí zimního stadionu, a to po oba víkendové dny při MORAVSKÉ POUTI Rádia Čas, nebo při fotbalovém utkání starých gard TJ Nový Jičín - Sparta Praha na fotbalovém stadionu.

Veletrh Novojičínska doprovází již od čtvrtku Olympiáda technických profesí a pracovních příležitostí, která potrvá až do neděle v hale ABC.
IX. Veletrh Novojičínska bude otevřen v sobotu 17. května od 9 do 18 hodin a v neděli 18. května od 9 do 15. (rp)