V 10 hodin začne přednáška Olgy Hloušové o rekonstrukci Libušína a diskuze, ve 13 hodin dojde na slavnostní přípitek a křest Libušínské slivovice spojený s koštováním. Od 14 hodin zahraje moderní cimbálová muzika Cimbal Hell Band, v 15 hodin začne soutěž v pojídání borůvkových knedlíků o ceny. K tomu bude vyhrávat cimbálovka se zpěvem, houslemi a harmonikou.

„Každou hodinu, vždy pro deset účastníků, budou během dne komentované prohlídky Libušína. A to zdarma,“ sdělil moderátor akce Lukáš Španihel. Zdarma bude rovněž každé třetí pivo, každá třetí čepovaná kofola a 300 panáků slivovice. K jídlu budou valašské speciality a kotlíkový guláš.

Sportovní hala v Bordovicích.
Nové stavby na Novojičínsku? Jedna zásadní v Kopřivnici, školka a haly na sport

Chata Libušín na Pustevnách byla postavená na zakázku Pohorské jednoty Radhošť podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče. Otevřená byla 6. srpna 1899 společně s vedlejší roubenkou Maměnka. Turistům poskytovala azyl s občerstvením až do roku 2014, kdy to vypadalo, že Beskydy o tuto národní kulturní památku přijdou. V noci z 2. na 3. března 2014 chatu zachvátil ničivý požár. Pravá část chaty s jídelnou a vzácnými malbami, jejichž autorem byl také Mikoláš Aleš, vyhořela do základů.

Výrobce masa a lahůdek Gurmán Sedlnice ohlásil konec.
Vyhledávané a oblíbené lahůdky na Novojičínsku končí. Kvůli energiím a Polsku

Při vyšetřování se zjistilo, že příčinou požáru byla technická závada – špatná instalace při opravě topení a komínových těles v roce 2007. Krátce po požáru bylo rozhodnuto o obnově památky. Slavnostní otevření se uskutečnilo 30. července 2020 v pravé poledne.