,,U zákazníků převažuje hlavně spokojenost.“

Důkazem toho, že poctivé řemeslo u nás nevymřelo, a že stále ve svém okolí můžete narazit na kvalitní řemeslníky se zlatýma ručičkama, je výsledek hlasování o nejlepšího fachmana Novojičínska. Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodl najít a odměnit za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt. Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům v novojičínském regionu najít takovýchto fachmanů řadu.

Karel Strobach je mužem více profesí. Jak sám říká, pracuje jako automechanik, mechanik i jako prodejce náhradních dílu. Práce na autech a vrtání se v mechanických součástech jej prý bavila už od útlého věku. „Jako malý jsem dostal na Vánoce autíčka a samozřejmě jsem ho brzy rozdělal. No, a pak zase skládal. A to mi asi zůstalo,“ usmívá se a dodává, že i jemu se občas stalo, že si nevěděl rady s tím, co vlastně autu je. Ale většinou se to podařilo,“ říká Karel Strobach, jenž se soustředí hlavně na italská auta.


Na Karlu Strobachovi byly patrné jeho nadšení a poctivost, se kterou každý den přistupuje ke své práci a zákazníkům. „Pokud víme, tak hodně zákazníků se k nám vrací, protože jsou spokojeni, a taky nejsme extrémně drazí. Ale převažuje u nich hlavně ta spokojenost,“ říká Karel Strobach

Jak Karel Strobach odměnou od Velkopopovického Kozla naloží? „Mám to vyřešené. Stavím, takže ty piva se zedníkům po práci budou hodit,“ neskrývá radost z výhry Karel Strobach, pro nějž vítězství v soutěži bylo velkým překvapením.