K shromažďování věcí pro plánovaný depozitář již starosta obce, prostřednictvím místního Zpravodaje, vyzval všechny občany. Plánují připravit sbírku historických fotografií, obrázků, předmětů, nádobí, nářadí, oděvů, ale také například pověstí.

Největší starosti mají Veřovičtí s hledáním objektu pro své záměry. „Zamlouvala by se nám dřevěnice. Původně jsme takový objekt chtěli přímo ve středu obce, ale bohužel to nejde,“ uvedl Břetislav Piterák, starosta obce Veřovice. Problém je v tom, že dřevěnice ve středu obce již vlastní rekreanti z Ostravy a Opavy a nechtějí je prodat. Obec proto hledá jiné řešení. „Nabízí se možnost umístit muzeum v domku, který obec vlastní. Ten však momentálně není v dobrém stavu,“ doplnil Piterák s tím, že ještě umístění zváží.

Obec by také v budoucnu chtěla požádat o grant. „Nejdřív však musíme vlastnit objekt a mít projekt,“ dodal Piterák.

O záměru již obec informovala Muzeum Fojtství v Kopřivnici, kde získala potřebné informace k dalšímu postupu. Místní muzejník a historik, bývalý starosta Kopřivnice, Jiří Tichánek, je ochoten jim v jejich záměru pomoci. „Je to velice zajímavý nápad. Fandím jim. Myslím, že se zřízením velký problém nebude,“ sdělil Jiří Tichánek. Hlavním zdrojem místního muzea se stanou materiály, které o Veřovicích shromáždil její rodák Ladislav Bartoň. Ty, společně s nemalou finanční částkou, nedávno věnoval obci.