V rodišti Sigmunda Freuda si děti i dospělí v maskách užili zábavu na náměstí, kde pro ně organizátoři připravili zábavné soutěže o sladkou odměnu a malou drobnost.

V programu nechyběl ani tradiční průvod maškar, který z centra pokračoval přes Benátky, Vésku a Klokočov až k Hostinci U Čechů. „Masky a maškary zvonily u známých, kde pro ně bylo připraveno bohaté občerstvení. I když bylo mrazivo, tak se masky nezalekly a úspěšně průvod dokončily,“ uvedla Iveta Busková z příborského odboru kultury a cestovního ruchu. Zároveň dodala, že oslavy masopustu se do Příbora navrátily po dlouhém půl století v roce 2008 a od té doby tuto tradici ve městě dodržují.

Pořádně veselo bylo v úterý odpoledne také v Bílovci, kde se na místním zámku a náměstí uskutečnila masopustní veselice s pochováním basy. Součástí oblíbené akce byl i průvod masek v čele s medvědem, který vyšel úderem 16. hodiny za doprovodu dechového orchestru Rozmarýnka z nádvoří zámku. Na náměstí poté propuklo to pravé masopustní veselí doprovázené zpěvem a tancem.