Současně si hosté mohou vybrat z nabídky alkoholických i nealkoholických nápojů. Sortiment jídla se teprve bude rozšiřovat. „Budeme se snažit mít vždy dobré čepované pivo, limonády pro děti, hranolky, burgery a langoše. Zkrátka to, co k letnímu koupání patří,“ uvedl pro Kabelovou televizi Kopřivnice provozovatel bufetu Rudolf Hlucháň. Zároveň na přehradě plánuje pořádat i společenské akce, taneční zábavy a podobně. Činnost bufetu mohou zájemci sledovat na Facebooku, kde také mají možnost rozhodovat o budoucím dění na přehradě.

Vodní nádrž Lubina má nové zázemí.

Původně mělo letní občerstvení vzniknout už vloni před prázdninami, avšak nepodařilo se vybrat vhodného realizátora. Stavba stála přes tři milióny korun, z toho dva zaplatil prostřednictvím dotace Moravskoslezský kraj.

„Rozhodli jsme se zde investovat, protože se jedná o hojně navštěvované místo. Chtěli jsme ze starého zázemí vybudovat něco nového a moderního,“ dodal náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

JAK TO VYPADÁ S KVALITOU VODY?

Je jisté, že v případě pěkného počasí nebude mít bufet o hosty nouzi. Poslední kontrola krajské hygieny opět potvrdila, že kvalita vody v nádrži Větřkovice je bezproblémové a koupaní v ní je tak bezpečné. To samé platí také o zbývajících přehradách na Novojičínsku, o Údolí mladých v Bílovci a nádrži Kacabaja v Hodslavicích.

ALEŠ CHROMEČKA