Současně si hosté mohou vybrat z nabídky alkoholických i nealkoholických nápojů. Sortiment jídla se teprve bude rozšiřovat. „Budeme se snažit mít vždy dobré čepované pivo, limonády pro děti, hranolky, burgery a langoše. Zkrátka to, co k letnímu koupání patří,“ uvedl pro Kabelovou televizi Kopřivnice provozovatel bufetu Rudolf Hlucháň. Zároveň na přehradě plánuje pořádat i společenské akce, taneční zábavy a podobně. Činnost bufetu mohou zájemci sledovat na Facebooku, kde také mají možnost rozhodovat o budoucím dění na přehradě.

close Vodní nádrž Lubina má nové zázemí. info Zdroj: Tatra Trucks zoom_in

Původně mělo letní občerstvení vzniknout už vloni před prázdninami, avšak nepodařilo se vybrat vhodného realizátora. Stavba stála přes tři milióny korun, z toho dva zaplatil prostřednictvím dotace Moravskoslezský kraj.

„Rozhodli jsme se zde investovat, protože se jedná o hojně navštěvované místo. Chtěli jsme ze starého zázemí vybudovat něco nového a moderního,“ dodal náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

JAK TO VYPADÁ S KVALITOU VODY?

Je jisté, že v případě pěkného počasí nebude mít bufet o hosty nouzi. Poslední kontrola krajské hygieny opět potvrdila, že kvalita vody v nádrži Větřkovice je bezproblémové a koupaní v ní je tak bezpečné. To samé platí také o zbývajících přehradách na Novojičínsku, o Údolí mladých v Bílovci a nádrži Kacabaja v Hodslavicích.

ALEŠ CHROMEČKA