V příštích týdnech by tak měly u stávajících laviček přibýt houpačky a prolézačky s pískovým hradem a v dalším období i molo. „Cílem úprav je zvýšení rekreačního potenciálu vodní plochy a jejího okolí,“ poznamenala mluvčí Kopřivnice Lucie Macháčková.

Adam Ondrašík z odboru majetku města doplnil, že nové herní prvky budou pro dětské návštěvníky k dispozici v polovině července. „Loni se věci daly do pohybu a zahájili jsme rekultivaci okolí přehrady. Pláž pokrylo devadesát tun kameniva, kačírku, které zpříjemňuje vstup do vody, a instalovali jsme dvě spirálové převlékárny. Letos je na řadě dětské hřiště za 600 tisíc a v plánu je rovněž molo,“ potvrdil Adam Ondrašík.

Stavba kruhového objezdu propojujícího ulice Gen. Hlaďo, K nemocnici a 28. října v Novém Jičíně, snímek z 16. června 2022.
OBRAZEM: Stavba rondelu v Novém Jičíně s sebou nese různá omezení

Nové molo, které zatraktivní prostředí Větřkovické přehrady, bylo v plánu už letos, ale město akci odložilo. „Moravskoslezský kraj připravuje dotační program na podporu budování mol, takže by byla škoda nepokusit se získat tyto prostředky. Pokud se tím podaří navýšit rozpočet akce, bude to ku prospěchu věci,“ doplnil Adam Ondrašík. Předpokládaná cena plovoucího mola je 1,5 milionu korun.

Větřkovická přehrada je cílem výletníků z Kopřivnice i širokého okolí prakticky celý rok. V zimě si tady užívají bruslaři, hokejisté i otužilci, od jara do podzimu plavci a všichni, kdo mají rádi vodu a slunění. Po zbytek roku láká přehrada k procházkám.

Místo dopravní nehody, která se stala 15. června 2022 v ulici Záhuní ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Na přechodu ve Frenštátě zachytilo auto malého chlapce

Vodní nádrž je v majetku společnosti Tatra Trucks. Letos v březnu radní Kopřivnice schválili uzavření nájemní smlouvy na pozemky o rozloze okolo 4 000 metrů. Ty zahrnují celou pláž a travnatou plochu nad ní. Společnost využívá vodu z nádrže jako provozní vodu pro zásobování svého areálu.