Zhruba dvě desítky obyvatel Veselí, části Oder, zamířily v pondělí 9. listopadu v podvečer do tamní klubovny osadního výboru. Hned v úvodu Jana Štuchalová, předsedkyně osadního výboru Veselí, řekla, že tématem schůze je výstavba tří nových větrných elektráren na katastru Veselí. „Svolali jsme vás, abyste se k tomu vyjádřili. Nechci, aby nám pak někdo říkal, že osadní výbor rozhodoval sám za sebe,“ vyzvala přítomné Štuchalová.

„Co za to?“ zeptala se jedna z přítomných žen a připomněla, že v případě výstavby dvou elektráren, které jsou ve Veselí v provozu již zhruba dva roky, uzavřelo město Odry s investorem dohodu. Na jejím základě město dostalo peníze, jejichž část investovalo právě do Veselí.
Pavel Kořenek, člen osadního výboru ve Veselí, odpověděl, že v tomto přídě neexistuje žádná smlouva, ani nabídka. „Měli byste vědět, že jeden ze stožárů by byl blíže k obci. Týká se to hlavně vás z horního konce. Musím vás upozornit, že v zimním období to má nějaký dopad na člověka. Oni tvrdí, že rychlost přizpůsobí hluku, ale já nevěřím, že to udělají. A těžko je někdo bude kontrolovat. Dalším problémem může být stín, který elektrárna bude vrhat při zapadajícím slunci. Bude dopadat na nejbližší domky,“ nastínil rizika Kořenek a nechal kolovat studii záměru.
Názory byly v tu chvíli velmi rozdílné. „Chybí nám tady vodovod, nemáme tady žádný sál, kde bychom mohli dělat nějaké akce. Peníze by se nám hodily,“ zaznívalo z jednoho místa klubovny. Jiní byli zásadně proti, ale zároveň byli na pochybách, zda vůbec nesouhlas něčemu pomůže. „Oni si stejně udělají, co chtějí,“ ozvala se starší žena.

Na další problémy s výstavbou upozornil i další člen osadního výboru Ivo Mužík. „Musíme si uvědomit, že život v obci dost zatíží už samotná výstavba. Všichni pamatujete, co se tady dělo, když stavěli ty dvě,“ připomněl Mužík krušné chvíle, kdy obcí projížděly stovky nákladních vozidel.

Mužíkova slova potvrdil i Kořenek. Ten sdělil, že pro výstavbu zmíněných elektráren se počítá s průjezdem 1320 nákladních aut.
K urychlení rozhodnutí možná přispěl Rudolf Hluchník, předseda osadního výboru Dobešov, jehož obyvatelé protestovali proti stavbám větrných elektráren peticí. Ten nejprve přítomným vysvětlil, že s žádnou dohodou již nemohou počítat. „Investor, firma Ostwind, přišel na město Odry s návrhem smlouvy. To ale zastupitelé zamítli. To, o čem se hovoří dnes, je EIA, tedy posouzení vlivu stavby na okolní prostředí. Ostwind jde svou cestou. Oni chtějí stavět a zabrání jim v tom už jen naše nesouhlasy,“ vyjádřil se k problematice Hluchník.

„My jim prostě nesmíme dát dýchat. Věřím, že stejně jako my na Dobešově, budete mít i vy tady zdravý rozum a nedopustíte to,“ vyzval přítomné Hluchník. Hned poté předsedkyně veselského osadního výboru, Štuchalová, nechala hlasovat o tom, kdo je proti výstavbě tří nových elektráren ve Veselí. Zvedly se ruce všech přítomných.