Ze záznamů operačního střediska vyplývá, že poprvé vyjížděli již v 6.15 hodin do Sedlnic, poté se prakticky pohybovali po celém okrese, a to zejména kvůli popadaným stromům, které tvořily překážky na vozovce. Větrná smršť Emma se snad vyhnula pouze Frenštátu a blízkému okolí, naopak nejvíce asi řádila ve Studénce a okolí, na Odersku a Bílovecku.

Na Odersku v jednu chvíli nešlo několik trafostanic, ve Studénce jeden ze stromů spadl na zaparkované auto. Asi nejhůř dopadl majitel rodinného domu v Pustějově, kterému vichr sebral celou střechu. „Nebýt anténního stožáru, který ji zachytil, mohla se střecha odervat celá a dopadnout na dráty na okolní dům nebo na silnici. Kdoví, co se mohlo stát,“ poznamenal jeden ze zasahujících hasičů, kteří čekali na příjezd speciální techniky, neboť si kvůli silnému větru na likvidaci odervané plechové krytiny netroufli.

Poslední výjezd hasiči absolvovali ještě před půl šestou večer, kdy mířili do Spálova. Podle prvotních informací si na Novojičínsku poryvy větru nevyžádaly žádné újmy na zdraví obyvatel.