To a další nehody způsobila silná vichřice, které se v sobotu 1. března přihnala se vší vervou také do Moravskoslezské­ho kraje. „Celkový počet zásahů profesionálních a dobrovolných hasičů u událostí způsobených silnou vichřicí se od sobotního rána do druhé hodiny odpolední vyšplhal na sto dvacet. Hlavně šlo o spadlé stromy a uvolněné plechy střech. Čtvrtinu z těchto výjezdů měli na kontě hasiči v okrese Ostrava,“ sdělil aktuální situaci mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

V malé bruntálské obci Dětřichov nad Bystřicí podle jeho slov shodil silný poryv větru dokonce věž barokního kostela, pocházejícího původně z konce 14. století. „Zde ale hasiči podle mých informací nezasahovali,“ uvedl dále mluvčí. Dále pak přiblížil další konkrétní události, jež přinesla vichřice jménem Emma, a u kterých už krajští hasiči nechyběli. „Například v Opavě-Podvihově museli hasiči pořezat hned deset stromů, v Paskově zase polovina statného dubu ohrožovala dva rodinné domky.

Ve Staré Vsi nad Ondřejnicí spadlý strom poškodil hlavní uzávěr plynu,“ vyjmenoval Kůdela a pokračoval: „V Ostravě-Jihu spadl polystyren z budovy na Škodu Felicii a poškodil ji. Na jiném místě kraje zase narazil osobní automobil do spadlých stromů. V Ostravě v Trocnovské ulici spadlo elektrické vedení, v Bruntálu spadl na elektrické dráty strom.“ Závěrem ještě Petr Kůdela přidal pozitivní zprávu o tom, že dosud naštěstí nemá žádné informace o zranění osob.

close zoom_in close zoom_in