Hodně se toho děje, jak řekl Miroslav Mazal z komunikačního týmu státního podniku ŘSD, v souvislosti s dálnicí a jejími přivaděči, respektive obchvaty. Hned od pondělka na D1 oznámili servis v tunelu v Klimkovicích. „Částečně bude na Brno uzavřen od 8. dubna (0.15 h.) do 9. dubna do 24 hodin. Směru na Ostravu se to dotkne poté od 10. dubna v 00.15 do 11. dubna do 22 hodin. Provoz na 347 kilometru povede na dálnici v režimu jedna plus jedna, a to neopravovanou částí tunelu,“ upřesnil.

Valašská rally, ilustrační foto.
Valašská rally 2024 je tady! Co znamená pro Nový Jičín

Od pátku 5. dubna se na D1 rozeběhla celková oprava mostu mezi Velkými Albrechticemi a Bravanticemi mezi úsekem 340,5 až 341,5 kilometru. „Do začátku září tam bude provoz sveden do čtyř jízdních pruhů. Dvou a dvou v každém směru, což má předcházet kolonám, ačkoliv je tam i snížena maximální povolená rychlost na osmdesát kilometrů za hodinu,“ sdělil Mazal.

Rekonstrukci si tady vyžádaly závady jako jsou trhliny, vyjeté koleje, poklesy, zatékání do nosné konstrukce, nerovnosti na horní ploše betonové mostovky či nedostatečná přilnavost izolace k podkladu. „Účet za všechny práce zde dosáhne bezmála 170 milionů korun,“ uvedl zástupce ŘSD.

Nákup v polském Lidlu, 4. dubna 2024, Těšín, Polsko.
Chystáte se na nákup do Polska? Deník zmapoval ceny potravin

Pokroky jsou znát mezi Šenovem u Nového Jičína a Palačovem. „Přestavba silnice první třídy I/48 na dálnici D48 pokračuje vysokým nasazením desítek strojů a ještě více dělníků, a to včetně víkendů. Souběžně probíhají různorodé práce zejména na levé části hlavní trasy, pozadu nejsou ani mosty. Řidiči projíždí sníženou rychlostí obousměrně a bez kolon,“ konstatoval Mazal.

Za betonovými svodidly se tady dělníci dali do zemních prací, sanací, dláždění, osazování protihlukových stěn, odvodňování a pokládky elektro kabelů. „Nejpozději do konce letošního roku očekáváme zprovoznění,“ vzkázali z ŘSD.

Postup stavby obchvatu Mošnova nově úplně uzavřel silnici I/58 u benzinky Tank ONO – objížďka vede vedle letiště po ulici Gen. Fajtla. „A od 19. května se přidá druhá úplná uzavírka u napojení této stavby na příjezdu od Příbora. Řidiči tak už projedou po novém obchvatu. Obě uzavírky skončí v červnu,“ uvedl k tomu Mazal.

Dálniční přivaděč na D1 v Butovicích je neprůjezdný jen kousek odtud ve Studénce, kde přikročili na silnici II/646 k opravě povrchu vozovky. Půldruhého kilometru dlouhý úsek od rondelu u Lidlu po výjezd na Pustějov je zavřený do 24. července a jako náhradní trasa zde byla stanovena Butovická ulice. Ale jen pro vozidla do dvanácti tun. Kamiony dostaly vlastní značené objížďky (přes Hladké Životice, Kunín, Šenov u Nového Jičína, Mošnov v délce dvaačtyřiceti kilometrů). Policisté i strážníci jejich vjezdy do Studénky kontrolují. Hříšníky pokutují a obracejí nazpátek.

K nehodě došlo před Velikonocemi, v sobotu 30. března, okolo 16.10 hodin. Stalo se v ulici Pod Markem. 
Cyklista na elektrokole srazil ve Frenštátě dívku. Policie hledá svědky nehody

ŘSD spustilo další velkou akci i mezi Hradcem nad Moravicí na Opavsku a Fulnekem na Novojičínsku. „Zde pokračuje avizovaná dvojitá oprava mostů podle harmonogramu. Probíhají demolice starých částí  nepoužitelných konstrukcí za obousměrného provozu zúženého do jednoho pruhu pro oba směry silnice I/57,“ doplnil Mazal s tím, že kyvadlový režim by neměl působit větší zdržení.

K tématu

Šerifské jednotky ŘSD

ŘSD prostřednictvím svého generálního ředitele Radka Mátla informovalo o zesílené kontrole externích dodavatelů údržbářských prací, včetně zřízení „šerifské“ jednotky, která bude náhodně bez upozornění objíždět republiku a sledovat je: „To abychom měli stoprocentní jistotu, že údržbářské práce jsou odváděny kvalitně, že ty komunikace jsou bezpečné pro řidiče, a že digitální výkaznictví přesně sedí na to, co jsme si objednali, a co bylo na té síti provedeno.“ Z minulosti Mátl zmínil třeba nedostatečnou údržbu kanálových vpustí, které nebyly otevřeny, jen povrchově vyčištěny, a řádně nefungovaly. ŘSD se také kvůli tomu, co generální ředitel nazval šlendriánem, s některými externisty rozloučilo.

„Končí zima i podle zákona a nastává doba zahájení běžné letní údržby komunikací. Není to jen havarijní rychlé zalepení děr po zimě, je to systematická práce na celou stavební sezonu a na jednom každém kilometru silnice I. třídy či dálnice. Péče o komunikace znamená například i mytí dopravního značení, čištění příkopů a propustků pro dešťovou vodu, sekání trávy, mýcení křoví a prořez větví kvůli rozhledu třeba do zatáček. Dělají to pro nás právě externí dodavatelé,“ doplnil Mátl.