Prodloužená trasa by měla být společnou stezkou pro cyklisty a chodce, má mít asfaltový povrch, nové osvětlení a budou ji lemovat nově vysazené stromy.

Tisková mluvčí Nového Jičína Radka Cáhliková uvedla, že na lokalitu, která má charakter brownfieldu nechalo město zpracovat studii veřejného prostranství.

V domě v Novém Jičíně zemřel v úterý 16. srpna 2022 muž po útoku nožem.
Vražda v Novém Jičíně? Policie šetří smrtící útok nožem

„Studie navrhuje celkovou revitalizaci ve třech etapách zahrnující vybudování asfaltového pumptrack parku, nového místa pro parkování aut na ulicích Rybníčky a Nádražní, napojení na cyklostezku Koleje a propojení s ulicí Rybníčky. Součástí studie je vytvoření centrálního veřejného prostoru s pobytovou základnou pro uživatele parku a cyklostezky, úprava soukromého prostoru u bývalé vlakové budovy a výsadba nové zeleně v celém revitalizovaném území,“ doplnila Radka Cáhliková s tím, že v současné době probíhá projektová příprava. Náklady na celkovou revitalizaci se odhadují na 33,7 milionu korun s DPH, přičemž město má v plánu využít při realizaci dotace z Evropských či národních fondů.

Stezka pro chodce a cyklisty má termín dokončení říjen 2022, náklady jsou okolo 3,6 milionu korun bez DPH. Areál bývalého horního nádraží město Nový Jičín odkoupilo do svého majetku od Správy železnic před dvěma roky.