Štramberk slaví Dny města

Místní obyvatelé i návštěvníci z okolí budou slavit Dny města Štramberka. Hlavní atrakce zaplní zítra od 10 hodin místní náměstí a prostoupí je zejména melodie orchestrů. Po celý den bude oslavy provázet řemeslný trh, kde zájemci najdou vše od rukodělných výrobků, až po dobroty k zakousnutí.

Společnost EKO-KOM se postará o program pro děti, připraví pro ně spoustu soutěží a skákací hrad. V 10 hodin vyrazí od Malého korýtka na náměstí průvod dechových orchestrů, které poté budou znít po celé odpoledne. Návštěvníkům zpříjemní den orchestry z Dolního Benešova, slovenské Nové Dubnice, Štramberku a také polský Orkiestra Wrzesnia.

Zahraje také country kapela Cizinci. Společný koncert hudeb před kostelem se rozezní od 11.30 hodin a o hodinu později přijde na řadu společný koncert na Trúbě. Aktivnější návštěvníci se budou moci zúčastnit také soutěže o putovní Štramberský škrpál, slavnostní vyhodnocení jeho vítěze se uskuteční od 13 hodin.

Pro veřejnost bude otevřená městská galerie a městské informační centrum, kde si zájemci prohlédnou výstavu děl s motivem Štramberku, či Muzeum Zdeňka Buriana s expozicemi Zdeněk Burian a jeho svět 2015 nebo Cesta do pravěku.

Den města Fulneku

V zahradě městského kulturního centra se zítra od 13 hodin uskuteční Den města Fulneku. Hlavní hvězdou dne bude zpěvák Ben Cristovao, vystoupí také kapely Ready Kirken, Jaksi Taksi či Nevím.

Slavnost zahájí ceremoniál korunovace nové princezny Terezky z Fulneku, připraveny budou také vystoupení pro děti, ohňová show, skákací hrady a chybět nebude ani bohaté občerstvení.

Dospělí zaplatí za vstup 100 korun, studenti polovinu a děti, důchodci a ZTP mají vstup zdarma.

Pivobraní je za dveřmi

Pivo nejen tuzemské výroby poteče plným proudem už zítra v centru Nového Jičína. Již poslední červnová sobota patří oblíbené akci Pivobraní, na které vystoupí i řada známých kapel a zpěváků - více zde Pivobraní nebude jen o pivu. Zahraje Peter Nagy i Marek Ztracený 

Bílovecké šlapátko

Milovníci historických kol zítra opráší své dvoukolé miláčky a v dobovém oblečení vyrazí na vyjížďku po okolí Bílovce.

Bílovecké šlapátko odstartuje v 9 hodin na nádvoří zámku v Bílovci. Účastníci pak vyjedou na vyjížďku, jejíž součástí bude polední piknik v přírodě a účast na kulturní akci ve Slatině.

Zakončení jízdy bude v Medvědí boudě v Bílovci, kde bude hrát k tanci a poslechu Slatinské Jazzové Combo.

Třešňové slavnosti 

Rybí Poslední červnová sobota bude v obci Rybí patřit Třešňovým slavnostem. Akce, která se uskuteční od 14.30 hodin v Hospůdce u Milana, nabídne zábavný program pro děti, skákací hrad i nejrůznější třešňové pochutiny.

„Napečte třešňové koláče nebo bublaniny, připravte z třešní zavařeniny, šťávy, marmelády a doneste ochutnat také něco ostřejšího. Pět vylosovaných dárců obdrží reklamní předměty obce Rybí," lákají na akci pořadatelé. O hudební kulisu a příjemnou atmosféru se po celé sobotní odpoledne bude starat cimbálová muzika Slanina z nedalekého Frenštátu pod Radhoštěm.

Bravantice slaví 

Užít si den plný zábavy, soutěží a hudby si mohou v sobotu 25. června návštěvníci obce Bravantice. Právě v tento den tam od 13 hodin propuknou oslavy environmentálního dne obce, které pořádá obec Bravantice ve spolupráci se základní a mateřskou školou a dalšími místními organizacemi.

„Vloni se naší obci podařilo vybudovat nové hřiště pro mateřskou školu za pomocí grantu z ministerstva pro životní prostředí. Rozhodli jsme se proto udělat tématický den obce s programem v duchu ochrany životního prostředí," vysvětlili pořadatelé.

Děti i dospělí se mohou těšit na vystoupení dětí bravantické školy, zumbistek, skautů, hasičů, ukázku práce arboristy i řezání dřeva nebo soutěž v pití piva.

V 17.30 hodin odstartuje fotbalový zápas, kde se utkají muži proti ženám, o půl hodiny později zahraje Robbie Williams revival a závěr oslav bude patřit večerní zábavě. Malí návštěvníci se budou moci také povozit na poníkovi, vyřádit se na kolotočích nebo si zasoutěžit v kouzelném lese.

V Bílovci vystaví modely Klub modelářů při Domu dětí a mládeže z Bílovce pořádá zítra první ročník soutěže modelářů Papírový Bílovec. Zváni jsou všichni modeláři, ale také každý, kdo se modely rád pokochá.
Výstava modelů začne v Domě kultury Bílovec v 9 hodin a ve 14 hodin se zvídaví návštěvníci dočkají slavnostního vyhlášení výsledků. 
Dnes od 17 do 22 hodin pak proběhne registrace modelů. Vstupné na akci je dobrovolné. 

Více tipů na víkend najdete pravidelně v předstihu každý pátek ráno v tištěném vydání Novojičínského deníku.