Přestože v nížinách už mnohde není po sněhu ani památky, v největším lyžařském středisku na pomezí Novojičínska, na Pustevnách, je sněhu dostatek a dokonce příliš neutrpěla ani jeho kvalita. „Tady nahoře je kolem nuly, takže to vypadá dobře. Určitě o víkendu pojedou všechny sjezdovky. I běžecké trasy jsou dobré a upravené," ubezpečil Karel Šrubař, vedoucí lyžařského oddílu Skialpin Pustevny.

Prakticky bez většího omezení jede také HEIpark Tošovice u Oder. „Nepojede akorát snowtubing, protože tam to hodně stálo, a stejné je to s běžeckou tratí," sdělil jeden z pracovníků obsluhy v HEIparku. „Pokud nepřijde nějaký déšť, tak sjezdovky určitě pojedou a v provozu bude také kluziště," doplnil.

Lyžovat se o víkendu bude také v Novém Jičíně na kopci Svinec. „To počasí tomu dalo zabrat, ale určitě se lyžovat bude," uvedl obsluhující sjezdovky s tím, že na svahu je pořád dostatek sněhu. „Někde je tak čtyřicet až padesát centimetrů, jinde i metr," upřesnil. Jak to tak vypadá, současné oteplení se nijak výrazně neprojevilo ani v lyžařském areálu ve Slatině. Provoz je tam v plném proudu a provozovatelé na sjezdovku lákají nejen milovníky lyžování a snowboardingu, ale také školáky, kteří si na svazích mohou užít pololetních prázdnin. „I v době krátkého oteplení je sjezdovka v perfektním stavu. Obě sjezdovky jsou pokryty dostatečnou vrstvou sněhu a dětské lano je také v provozu," hlásá lyžařský areál Slatina.

Místem, kde jsou teploty nad bodem mrazu patrné, je sjezdovka v Kopřivnici. Na Červeném kameni se sice lyžuje, provozovatelé sjezdovky však všechny potenciální návštěvníky areálu a vášnivé lyžaře upozorňují na zhoršené podmínky. „Důsledkem extrémního oteplení jsou na sjezdovce zhoršené sněhové podmínky. V současné době ji pokrývá do dvaceti centimetrů sněhu," hlásí v aktualitách na stránkách města Kopřivnice Správa sportovišť, která areál na Červeném kameni provozuje.

Ještě hůř jsou na tom v obci Rybí. Tamní sjezdovky Kocmínek a Polďák jsou podle posledních informací zveřejněných na webu novojičínské obce mimo provoz. „Z důvodu nevlídného počasí byl bohužel provoz obou našich vleků přerušen," hlásí tamní provozovatelé. Jedním dechem ale dodávají, že úplný konec lyžování v Rybí to snad neznamená: „Nezoufejme. Snad nám zima ještě dopřeje trochu toho mrazu a sněhu."