Samotný obřad z důvodu dodržování hygienických pravidel doznal určitých změn. K slavnostnímu aktu mohli vítané dítě doprovodit pouze rodiče a jeho sourozenci. Taky termín byl netradičně zvolen na všední dny. „Víkendy jsou na dlouho dopředu rezervovány pro svatební obřady, které se v době covidových omezení konaly jen v minimálním počtu. Po tak velké odmlce jsme vítali i děti, které už chodily. O to byly tyto obřady zajímavější,“ vysvětlila Ilona Mazalová, referentka vnějších vztahů, která má vítání občánků na starost.

Kromě tradičních pozorností od města jako je pamětní list, kniha pohádek a dětský bryndák, dostali děti i drobné dárky s doporučenou četbou pro rodiče od místní knihovny, která se připojila k projektu na podporu čtenářské gramotnosti pod názvem S knížkou do života. Samotný obřad je doprovázen živou hudební produkcí v podání Václava Nešpora. Na kulturním vystoupení se podílí paní učitelka Naděžda Pešová s žáky ze Základní školy dr. Milady Horákové.

Termíny podzimních obřadů vítání občánků budou zveřejněny ještě před prázdninami na webových stránkách města. Rodiče dětí, které se do červnového vítání z kapacitních důvodů nedostali a jsou přihlášeni, budou informováni e-mailem.