První výpadky proudu ve Vrchách zaznamenali již během soboty. „Od neděle pak nefungovala elektrika v jedné části obce, a to až do pondělního večera,“ sdělila Deníku starostka Jiřina Pešlová. Naštěstí nejsou lidé ve vesnici úplně odříznuti od proudu. Energetici zde provizorně umístili náhradní zdroje. „Obec je napojena na elektrocentrály a jsme v jakémsi úsporném režimu,“ potvrdila starostka. To přináší výrazné komplikace místním podnikatelům, kteří museli dočasně pozastavit výrobu.

K poruše na vedení došlo v těžko přístupném terénu, kde jsou popadané dřeviny i rozbahněný terén. Do odklízecích prací se ihned v noci pustili dobrovolní hasiči z Vrchů, kteří jsou v permanenci čtyřiadvacet hodin denně. „Za to, že je cesta průjezdná, jim patří velký dík,“ poznamenala Pešlová.

Společnost ČEZ nasadila do terénu v postižených oblastech veškeré síly. „Energetikům se podařilo opravit převážnou část poruch, které byly způsobeny nedělním a pondělním silným větrem a hustým deštěm. Z důvodu záplav však byla dodávka elektřiny do určitých míst omezena, energetici museli na některých zaplavených místech přistoupit k preventivnímu vypínaní distribučního zařízení z důvodu bezpečnosti,“ informovala mluvčí skupiny ČEZ Alice Lutišanová.