Podle informací tiskové mluvčí ZHS ZLK Lucie Javoříkové šlo o nejnáročnější a nejkomplikovanější sobotní zásah.

„Hasiči zde pracovali v sobotu od dopoledne až do 17 hodiny. Silný poryv větru zapříčinil poškození plechové střechy hotelu. Hasiči za pomoci výškové techniky postupně plech odřezali a spustili jej bezpečně na zem. Poté ve spolupráci s pokrývačem provedli provizorní zakrytí a zabezpečení střechy. Po celou dobu jim práci komplikoval silný nárazový vítr,“ přiblížila mluvčí hasičů.

Škody v moravskoslezském kraji

V Moravskoslezském kraji v sobotu po celý den hasiči vyjížděli k událostem způsobeným silným větrem. Od půlnoci do 17:00 měli 113 takových zásahů, většinou šlo o odstraňování spadlých stromů.

Kromě spadlých stromů hasiči zasahovali také u uvolněných plechů ze střech. Ráno tak například pomáhali u rodinného domu v Kravařích na Opavsku, kde vítr uvolnil plechy na střeše. "Nikde u toho nebylo žádné zranění ani větší škoda," řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Nejvíce výjezdů kvůli událostem způsobeným větrem měli hasiči v okrese Bruntál, a to 30, na Karvinsku šlo o 25 událostí. Na Ostravsku hasiči evidují 19 výjezdů, na Opavsku 17 a na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku po 11.