O hasičích ve Slatině se v červnu roku 2007 hovořilo i na ministerstvu vnitra. V tom roce totiž webové stránky SDH Slatina zvítězily ve druhém ročníku celostátní soutěže O nejzajímavější internetové stránky sboru dobrovolných hasičů.

Cenu převzal na Hasičských slavnostech v Litoměřicích z rukou tehdejšího ministra Ivana Langera tvůrce těchto stránek, v úvodu zmíněný Jakub Kozák. Komise ocenila obsah, rychlost a kvalitu dodávaných zpráv i fotografií.

Před několika dny se o tom, že existuje Sbor dobrovolných hasičů Slatina, dozvěděli až v New Yorku. V době, kdy se celé Spojené státy americké, a zejména New York, chystaly uctít památku obětí teroristického útoku z 11. září 2001, byli v tomto městě také redaktoři internetového serveru Pozary.cz.

Jak uvádí server, po deseti letech se vrátil do USA, přímo do New Yorku, Martin Kavka jako člen redakce, aby se svými současnými kolegy Petrem Svobodou a právě Jakubem Kozákem sledoval změny a nálady u místních hasičů. Zástupci zmíněného serveru mimo jiné přijali pozvání na pietní akci na stanici, která je nejblíže „dvojčat“. Oním místem nedaleko World Trade Center je stanice Ten House. „Je to jediné místo, které má po deseti letech svůj hasičský památník událostí z roku 2011,“ připomíná server Pozary.cz s tím, že při teroristických útocích zahynulo také 343 hasičů, 60 policistů a osm zdravotníků z privátních záchranných služeb.

Hasiči uvádějí, že na pomník u stanice spontánně položili čepicí s logem jejich webu a tehdy také využil příležitosti Jakub Kozák. „Vzal jsem vlaječku našeho sboru a umístil jí vedle kytice růží, která tam stála,“ uvedl Kozák, jenž vlaječku vezl s sebou právě pro tuto příležitost. Vlaječku zdobí znak slatinských hasičů a vlajka České republiky a stojí na ní nápis v angličtině: Obec Slatina, sbor dobrovolných hasičů. Nikdy nezapomeneme. 11. 9. 2011.